Spokojená žena radí: Mým novým sousedem je bývalý přítel s rodinou. Děláme si naschvály a já nevím, jak dlouho to vydržím

Jmenuji se Jitka a je mi čtyřicet let. Mám již skoro dospělou dceru, vychovávala jsem ji sama a měla jsem spousty vztahů, které ale vždycky skončily stejně neúspěšně. Po svých životních zkušenostech jsem si myslela, že už mě nic nemůže překvapit. A to jsem se šeredně spletla.

Tento článek vychází z reálného příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Můj poslední vážný vztah byl s výrazně mladším mužem, všechno nám ale skvěle klapalo a dokonce jsme byli už i zasnoubení. Jen měsíc před svatbou mi ale oznámil, že se všechno ruší a on odchází k jiné ženě. Trvalo mi dlouho, než jsem se s tím srovnala – a krátce na to se mi všechny vzpomínky vrátily. On se mi totiž vrátil do života.

Co tady děláš?

Rok po rozchodu se totiž můj bývalý snoubenec nastěhoval k nám do domu i se svou mladou, krásnou a hlavně těhotnou přítelkyní. Byla jsem vzteky bez sebe, jen co jsem ho v domě potkala, jak stěhuje obrovské krabice do bytu jen jedno patro nad námi.

On mě však s ledovým klidem pouze pozdravil a vypadalo to, jako by mě snad ani nikdy neznal. Nemohla jsem překousnout tu jeho drzost, nastěhovat se tak blízko vedle mě poté, co mi utekl jen krátce před svatbou.

Začala jsem přemýšlet, jak mu pobyt v domě znepříjemnit co nejvíce, chtěla jsem se najednou mstít. Jenže on mi zasadil první ránu! Nejenže se neustále na chodbě a před mými dveřmi s přítelkyní zastavovali, objímali a líbali, všechno samozřejmě tak, abych to nemohla přehlédnout, snažili se chovat k ostatním sousedům mile a mě začali pomlouvat.

Jako děti

Po měsíci už jsme byli jako děti, co se nepohodnou kvůli lízátku. Předmětem sporů v domě se stávaly banality jako špatně provedený úklid, nedopalky před domem, nezametený chodník nebo nevynesená krabice s letáky. Jak já, tak můj bývalý jsme vyčkávali na každou chybu toho druhého, hádali jsme se o nesmyslech a žalovali na sebe sousedům a domovnici. Přišlo mi to komické, ale na druhou stranu jsem ho nechtěla nechat vyhrát. Když si něco našel on na mě, já jsem zase něco našla na něj.

Nepřehlédněte: Spokojená žena radí: Moje dcera nechce po rozvodu ke svému otci, ale podle rozhodnutí soudu musí.

Výkaly na rohožce

Už mi ale začíná docházet trpělivost. Mí noví sousedé totiž mají psa, který je nejen hodně uštěkaný, ale také všude po chodbě zanechává malé loužičky. Počůranou rohožku bych asi tolik neřešila, ale už se mi stalo dvakrát, že jsem šla z bytu a na rohožce jsem měla jiný dáreček. Mám podezření, že to také určitě nebyla náhoda. Tohle je ale už příliš, uklízet výkaly po psovi se mi tedy nechce, hádky s bývalým přítelem nikam nevedou a já už nevím, jak ještě dlouho tohle soužití vydržím.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT