Spokojená žena radí: Moje dcera nechce po rozvodu ke svému otci, ale podle rozhodnutí soudu musí

Se svým manželem jsme žili už před rozvodem dva roky téměř odděleně, domů docházel jen z praktických důvodů a také kvůli naší společné dceři. Nyní jsme už rok rozvedení a on žije od nás padesát kilometrů daleko.

Tento článek vychází z reálného příběhu zaslaného naší čtenářkou. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

I přesto, že je hodně zaneprázdněný a často musí jezdit kvůli práci na dlouhé služební cesty, u soudu si zažádal o střídavou péči – a ta mu byla i přiklepnuta. Nyní se máme po čtrnácti dnech střídat v péči o dceru, jenže ta ke svému otci jezdit nechce. V jeho novém bydlišti si stále nenašla kamarády, navíc ji bývalý často nechává s chůvou, kterou si platí. Rozhodnutí soudu však nezměním – a do dalších tahanic se mi nechce.

Mami, opravdu tam musím?

Dceři je osm let, vztah se svým otcem má dobrý, jenže když k němu přijede, vídá ho velmi málo, často jen večer nebo ráno u snídaně. Laura je hodně zvídavé a chytré dítě, ale má problém s navazováním nových vztahů. Ani po roce si u svého otce nenašla kamarády, a tak se tam cítí často osamělá a jezdit k němu nechce. Tedy ona by chtěla, ale spíše jen na víkendy, podle soudu tam ale musí být stejnou dobu jako u mě, tedy čtrnáct dní v kuse.

Když má odjíždět, ptá se mě se slzami v očích, zda tam opravdu musí být tak dlouho, a mě trhá srdce jí odpovědět, že ano. Jenže rozhodnutí soudu je pevně dané, můj exmanžel by mě mohl hodně popotahovat, kdybych tam dceru neposlala – a já už chci mít klid a příčí se mi další soudní tahanice.

V zájmu dítěte

Pro dceru chci samozřejmě jen to nejlepší, nechci jí ubližovat a rozhodně jí nechci brát ani otce. Jenže s ním není rozumná řeč, stále opakuje, že on na ni má stejný nárok jako já, a za žádnou cenu se ho nechce vzdát. Já mám však pocit, že tohle všechno spíše dělá jen proto, aby se mohl pomstít mě. Na dobro naší dcery v tomto ohledu jaksi zapomíná, i když jinak je to dobrý táta, jen nemá na Lauru tolik času.

Spokojená žena radí Nele: Je důležité s partnerem mluvit o věcech, které jsou nepříjemné. I pokud se jedná o nevěru s jinou ženou

Stále doufám, že sám uzná, že tohle není pro naši dceru nejlepší řešení a dospějeme k vzájemné domluvě. Vždyť ji může stále vídat, jen mi přijde tahle střídavá péče na dálku hrozně nerozumná, nepraktická, a naši dceru to ničí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu