Sexting: Virtuální flirtování na hraně nevěry

Je sexting podvádění? V první řadě záleží na tom, jak cizoložství definujete. „Cizoložství je prostě cizoložství, i když je virtuální.“ Je to stejně hříšné jako skutečný akt. Definice cizoložství je často založena spíše na morálních úsudcích než na faktických informacích vytvořených prostřednictvím sociálních konvencí, náboženských učení, rodinné výchovy, čtení knih či životních zkušeností. Jak to tedy je?

Jak lidé vnímají virtuální cizoložství?

Dříve, než někdo může odpovědět na otázku, zda je podvádění online skutečné, je potřeba si říct, co se myslí pod pojmem cizoložství a co představuje „sex“ mimo manželství. Sexting se stává cizoložstvím, když to jedna osoba ve vztahu udělá bez souhlasu partnera a bez ohledu na to, jak se v takové situaci partner bude cítit. Lhavé a utajené online záležitosti mohou úplně zničit důvěru ve vztahu. Přitom důvěra je v každém vztahu to základní a jakmile je narušena, je těžké ji opravit.

Gabriela (23): Se sexem chci počkat až po svatbě. Můj přítel s tím nesouhlasí a vydírá mě.

Sextingová zrada má jemné podoby

To, co představuje zradu, není výměna nahých selfies, nýbrž skutečnost, že partner nebo partnerka sdílí hluboké city a pocity s jinou osobou. Být v monogamním manželství či partnerství a vyměňovat si sexuální fantazie, intimní sdělení a fotografie s někým jiným, je nový druh nevěry. A ta narušuje vztahy a důvěru úplně stejně, jako nevěra fyzická.

Internetové flirtování

Virtuální typ flirtování nepochybně zvýšil romantiku celé situace. Máme mnoho, až příliš mnoho způsobů, jak se dostat do kontaktu s objektem naší touhy. A tam, kde slova selhávají, mluví emodži. Jak jednoduché! A jak málo srozumitelné! Co druhá osoba daným obrázkem vlastně myslí? Možných interpretací je víc. Nic z toho nebylo, když jediným způsobem, jak komunikovat, byl telefon či osobní setkání. Tehdy byly emodži skutečnou tváří, ze které jako lidé umíme přesně číst.

Čtěte také: Tohle v zahraničí nezažijete! Dokonalé vychytávky z českých domácností.

Pokud jste se v manželství dostali do „sextingové“ situace, ale rozvádět se kvůli tomu nechcete, je zapotřebí terapie, která jediná může vztah vyléčit a zachránit.

zdroj: autorský text, zdroj foto: freepik

Autor: Katka Procházková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu