Se šarmem Pařížanky. Okouzlete své okolí díky stavu své mysli!

Ovládnout pařížský styl stojí za to. Je to nejen móda, ale postoj, stav mysli, který z vás v okamžení udělá charismatickou osobnost někde mezi rockerkou a usedlou buržoazní dámou.

„Pařížanka“ je vždycky ta první, nikoli druhá! Lehkým krokem obchází nástrahy módy, která zrovna vládne, skvěle vnímá ducha doby a vše umí dokonale využít. Po svém. A činí tak s jediným cílem – móda ji musí bavit! Tak se pojďte inspirovat a hurá pro pár tipů a triků do Paříže!

Nelaďte se do celku a zapomeňte na značky

Sladit všechno dohromady je pěkné, ale až příliš běžné. Kombinujte! Jen musíte vědět, jak styly a značky smíchat dohromady. K tomu, abyste se oblékala jako Pařížanka určitě patří chytrý mix elegantních a laciných kousků či spojení největšího hitu mezi vintage kabelkami (jinými slovy: ze second handu) s kašmírovým svetříkem. Je to umění! A vyžaduje víc schopností než kopírovat přehlídková mola. Šarm Pařížanky vyžaduje svobodného ducha.

Pařížanka nikdy nedává najevo peníze. Blýskavost, která vás praští do očí a loga známých značek – to není nic pro ni. Pravá Pařížanka se nesnaží ulovit miliardáře, její doménou je svět umění a bohémů. Pařížanka nemíní utrácet jen proto, aby ukázala, že na to má, a stavět na odiv značky. Musí vypadat šik a žádá si kvalitu. Luxus je pro ni dobrý vkus, nikoli řvavá cenovka.

Objevujte a ciťte se prostě dobře

Pařížanka objevování miluje! Nové značky, ty nápadité a za přijatelnou cenu. Dokáže se rozplývat nadšením nad skvělou koupí v obchodním řetězci (ale ano, Pařížanky milují supermarkety), nikdy se však nebude přetahovat o nejnovější a nejdražší kabelku, kterou musí mít každý. Šatník pravé Pařížanky sestává z chytré směsi levných a dostupných kousků, úlovků z dovolených a hrstky luxusních věciček. Nepoznáte, jestli má na sobě právě džíny z Gapu, Notify, Tesca či od Hermese!

Pařížanku nikdy neuslyšíte stěžovat si, že sukně je příliš krátká (dlouhá), šaty moc těsné (volné) a podpatky moc vysoké… guru módních stylů i „běžné“ vyznavačky módy se shodují v jednom: „Tajemstvím skvělého stylu je cítit se dobře právě v tom, co máte na sobě.“. Pařížanka zná tvar svého těla, ví, co jí sluší a co odpovídá jejímu životnímu stylu. Jestli se necítíte fajn ve svetříku s hlubokým výstřihem, upnutých džínách a na zabijáckých podpatcích, utíkejte se domů převléct!

Žádné idoly

Pařížanka nikdy neuctívá módní idoly. Sama je módní ikonou. A stejně jako slavní návrháři, inspiraci hledá v ulicích. Nevyhodí měsíční plat za „nezbytnost“ současné módní vlny, jednak si to nemůže dovolit a za druhé věří vlastnímu nadání módní stylistky. Nebude přeci utrácet za něco, co si může navrhnout sama! Pařížanka totiž ví, že nikdy nebude nestylová. Výkřiky módy jdou zdánlivě kolem ní, ale outfit pokaždé doplní nějakým supertrendy detailem. I to je nezbytná součást jejího kouzla.

Na začátku i na konci je dobrý vkus

Dokud nám Yves Saint Laurent nedal svolení, nikdo ani netušil, že černá a tmavě modrá jsou pro sebe jako stvořené. Dnes je tato kombinace pravděpodobnou nutností na každém elegantním večírku. Je zapotřebí naučit se nakládat volně s nedotknutelným diktátem módy. Některá pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Chcete si obléct oranžové šaty a žluté boty? Proč ne? Navíc vás začnou ostatní kopírovat.

Móda je velmi zábavná tím, že se neustále vyvíjí, takže nudit se s ní nebudete nikdy. A pravidla „pravé Pařížanky“ vnášejí do každého stylu osvěžující kouzlo!

 

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu