Šaška a královnu nahradil Šašek a syn aneb rodina Polívkových při sobě stále drží

Herečka a šansoniérka Chantal Poullain byla v Čechách vždy více než svými rolemi známá tím, že byla manželkou oblíbeného komika a herce Boleslava Polívky. Ostatně mít za manželku v osmdesátých letech Francouzku nebylo v tehdejším Československu vůbec obvyklé. Jejich nejvýznamnějším společným divadelním představením, které bylo později převedeno i do filmové podoby, byla Bolkova hra Šašek a královna. Ne mnoho lidí ale ví, že existuje i jakési „volné pokračování“ Šašek a syn, ve kterém hraje s otcem jeho syn Vladimír.

Kruh se uzavřel

Chantal Poullain na svém instagramovém profilu před nedávnem přiznala, že ona sama má toto představení velmi ráda a zároveň pro ni má určitý symbolický význam. Po Šaškovi a královně se díky němu, jak napsala v komentáři ke snímku pořízeném v šatně před představením, „uzavřel kruh“. Chantal byla Bolkovou manželkou patnáct let, a i když se v roce 2002 oficiálně rozvedli, na rozdíl od mnoha jiných párů za sebou „nespálili mosty“ a vycházejí spolu velmi dobře. Sama herečka roky spolupracuje s Divadlem Bolka Polívky a v jednom z rozhovorů, při kterém se jí ptali, jak se jim podařilo udržet si i po rozvodu dobré vztahy, odpověděla: „„Seznámili jsme se kdysi při natáčení. Přišli za mnou, že se musím podívat na geniálního herce z Československa. Tam jsem Bolka poprvé viděla s klaunským nosem na hlavě a úplně mě okouzlil. Byla to láska na první pohled. Pokud jste s někým spoustu let, nejde k tomu člověku najednou nemít žádný cit. Pokud ano, znamená to, že jste toho člověka nikdy pořádně nemilovali.“ 

Dočkáme se společného představení všech tří?

Syn Vladimír, který je nejen úspěšným hercem, ale také moderátorem, je jediným potomkem herečky. Na nedostatek nevlastních sourozenců si ale stěžovat rozhodně nemůže. Z Bolkova vztahu s herečkou Evelynou Steimarovou vzešla dcera Anna, která je též úspěšnou herečkou, a kromě ní má ještě dva nevlastní bratry Jana a Františka Antonína a dvě nevlastní sestry Marianu a Kamilu. Uvidíme, zda se někdy v budoucnu Vladimír postaví na divadelní prkna nejen po boku otce, ale i maminky. Anebo případně všichni tři společně. Proč ne.

Zdroj: Instagram/chantal_poullain, idnes.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu