Saša (34): Dcera ke mně po rozvodu vůbec nechce, i když je v mé péči. Vyčítá mi, že za všechno můžu

Jmenuji se Saša a je mi 34 let. Se svou čtrnáctiletou dcerou jsem si vždycky skvěle rozuměla, byly jsme spíše jako kamarádky, než matka s dcerou. Všechno se však změnilo v době, kdy jsme se s manželem začali rozvádět.

I když před tím dcera tíhla spíše ke mně, protože můj muž byl věčně někde pryč – buď v práci, na služební cestě nebo s přáteli bůh ví kde. Najednou se ale všechno změnilo a já se snažím přijít na to, co jí musel můj bývalý slíbit nebo dát, aby mě z ničeho nic začala takto odmítat. Mám totiž svědomí čisté, za náš rozchod nemohu já, ale zálety mého nadrženého bývalého. S milenkou jsem ho jednou dokonce přistihla u nás před domem v našem společném autě. To však dceři říci nemohu – a tak tiše trpím.

Měl ženskou snad na každém rohu

Můj muž byl po celou dobu manželství více pryč než s námi doma. Domů ale vždycky přijel ověšený dárky, a tak si přízeň naší dcery zase vykoupil. Nevadilo mi to, protože jsem věděla, že ji má rád. Po čase jsem ale přišla na to, že mě podvádí, kudy chodí, a to mi začalo hodně vadit. Nechtěla jsem být tou ženuškou, která doma dělá všechno a netrpělivě očekává svého muže, který si mezitím užívá s jinými. Podvádět jsem se nechtěla nechat, ale dokud byla dcera ještě malá, neřešila jsem to nějak výrazně.

Čtěte také: Jarka (42): Můžu opustit po letech manžela, i když je těžce nemocný?

Před rokem mi už ale došla trpělivost, to když jsem doma připravovala nedělní oběd a došly mi vajíčka na obalování řízků. Vyšla jsem před dům a chtěla jsem vyrazit do obchodu, když jsem uviděla naše auto. Šla jsem tedy k němu a úplně se zděsila, na zadním sedadle měl můj manžel mladou blondýnku s vyhrnutou sukní a vůbec jim nevadilo, že se blíží poledne a mohl je kdokoliv vidět. Oni si užívali rychlého sexu v našem autě!

Tohle mu trpět nebudu

To byla pro mě poslední kapka. Cítila jsem se ponížená – a jen co šla dcera po obědě ven, manželovi jsem řekla, že se chci rozvést. On souhlasil, myslím si, že na to vyloženě čekal. Už mi to ale bylo všechno jedno, jen jsem nechtěla, aby rozvodem trpěla naše dcera. Ani jsem neměla v plánu vykreslit jejího otce jako sukničkáře a prasáka. Teď si však dcera všechno pojala po svém a myslí si, že za náš rozvod mohu já, protože mi vadí, že s námi není doma.

Nechci s tebou být

Rozvod proběhl poměrně v klidu, tedy co se soudní síně týče. Rozvedli nás rychle a automaticky byla dcera svěřena do mé péče. Když se to dozvěděla, začala nehorázně vyvádět, udělala doma scénu a začala se balit s tím, že chce zůstat s tátou. Myslí si, že já jsem ho od nás odehnala a všechnu vinu shazuje na mě. Byla u svého otce tři dny, pak mi ji přivezl s tím, že musí zase pracovně odjet. Po dvou dnech mi ale utekla a schovala se v bytě otce, protože jí nechal náhradní klíče. Hledala jsem ji i za pomoci policie, byla to hrozná zkušenost – ale nyní, když uteče, vím přesně, kde ji mám hledat.

Nepřehlédněte: Renata (50): Chtěla jsem otrávit manžela, který mě léta týrá. Viděla mě dcera a zastavila mě.

Když je se mnou, neustále na mě křičí, dělá scény a vyhrožuje mi sociálkou, prý tam sama půjde, řekne jim, že jsem hrozná matka, a že se mnou nechce být. Moc mě to trápí, já za nic nemohu a všechno to odnáším.

Pravdu o svém otci a o konci našeho manželství nezná a já ani nechci, stejně by mi nevěřila. Navíc je ještě moc mladá na to, abych jí vykreslila, jak jsem jejího milovaného tatínka našla v autě u domu přímo při sexu s jinou ženou. Řešit to ale nějak musím.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT