Romana (43): Že jsem těhotná, jsem se dozvěděla neobvyklým způsobem, myslela jsem, že už to ani není možné

Loni jsem se stala poprvé maminkou, po dítěti jsem ale toužila už dvacet let před tím. No abyste rozuměli, chtěla jsem mít vždycky děti, rodinu, psa a dům na vesnici. Jenže místo toho jsem dnes třikrát rozvedená samoživitelka, a navíc jsem se matkou stala až po čtyřicítce. Ale popořadě.

Tak na tohle už nemám

S prvním mužem jsme se o dítě snažili léta, pak se přišlo na to, že je neplodný, nakonec mě stejně opustil, protože já jsem žadonila, že dítě chci a nutila ho do jiných způsobů, jak jej mít. Lekl se a utekl. Našla jsem si druhého muže, který mě začal podvádět tři měsíce po svatbě – a do půl roku byl rozvod. No a třetí muž už měl dětí jako smetí z předchozích vztahů – a po roce manželství mi oznámil, že dospěl k závěru, že mu to stačí.

Bylo mi sedmatřicet let a byla jsem sama, bez vytouženého potomka a v pronajatém bytě. Už toho na mě bylo moc, myslela jsem si, že mi to není souzeno a vždycky jsem byla odpůrce přestárlých matek. A dnes jsem jednou z nich.

Budu si prostě užívat

Najednou jsem byla nucená přijmout fakt, že nic z toho, co jsem plánovala, mi nevyšlo, dávala jsem to za vinu nejen mým bývalým partnerům, ale především sobě. Skončila jsem u psychiatra s přesvědčením, že jsem divná, a že jsem selhala. Dala jsem se dohromady a už jsem na dortu sfoukávala neuvěřitelných čtyřicet svíček, jako dárek jsem si chtěla dát nějaký pořádný mejdan. A právě na tom mejdanu mi došlo, že už se trápit nebudu, že si už budu jenom užívat.

Asi slepé střevo

Zaregistrovala jsem se na erotické seznamce, vymetala jsem večírky, užívala si s cizími muži a vedla jsem život svobodné čtyřicítky, což bylo zvláštní, ale už mi nic jiného nezbývalo. Pak jsem v práci potkala fajn kluka, byl o deset let mladší, ale nějakým zázrakem jsem ho přitahovala, tak jsme se začali scházet. Měla jsem radost, ale nebrala jsem to vážně.

Vídali jsme se půl roku, po jednom z víkendů, co jsme spolu strávili, jsem se začala cítit unavená, nic se mi nechtělo a začalo mě bolet břicho. Bolelo to dole a mě napadlo, že to bude slepé střevo nebo možná nějaký gynekologický problém, cystu už jsem v mládí měla a bolelo to podobně. Večer se bolest zhoršila, a tak jsem raději vyrazila na pohotovost.

Gratulujeme!

Po vyšetření přišla nečekaná zpráva, žádná cysta – a už vůbec ne slepé střevo! Doktor přišel, přinesl výsledky a ihned mi začal gratulovat. Byla jsem těhotná. Málem jsem z toho omdlela, najednou jsem nevěděla, zda se radovat, nebo ne, vždyť otcem byl mladý kluk, se kterým jsem ve vztahu být ani nechtěla.

Po pár hodinách jsem se oklepala a začala se radovat. Můj život zase nabral jiný směr, konečně jsem měla mít vytoužené dítě. Svému „kamarádovi“ jsem to řekla, ale nejsme spolu. Fungujeme jako kamarádi a on za dcerou pravidelně chodí a nic víc.

Nikdy jsem nechtěla mít dítě tak pozdě, ale zvládám to dobře a mám pocit, že jsem dokonce omládla.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu