Řekněte partnerovi, jak se cítíte u sexu

Říkat svému partnerovi, jak se při sexu s ním cítíte, co by měl změnit a co se vám naopak líbí, je důležitější, než si myslíte. Pokud to neděláte a sex vás s partnerem nebaví, nějakou dobu to vydržíte, ale potom se stejně začnou objevovat problémy. A to nejen v sexu samotném, ale ve vašem vztahu celkově. Nestyďte se za to, co se vám líbí a mluvte s ním.

Nestyďte se mluvit, sex už dávno není tabu

Sex už dávno není považován za trapnou věc, o které by se lidé neměli bavit. Právě naopak. Popište partnerovi, jaké pocity byste chtěli zažít, co vás v posteli nejvíce vzrušuje a co se vám naopak nelíbí. Pokud vás má rád, bude chtít vyhovět také vašim potřebám a při sexu bude myslet na to, abyste pocítila co možná největší rozkoš. Tím že s partnerem o tom budete mluvit, jen získáte. A on bude také rád, že to ví.

Experimentujte také sama

Než s partnerem budete mluvit o tom, co byste chtěla a co se vám líbí, musíte nejprve vědět, co to je. Prozkoumejte svou vlastní sexualitu. Už jen to, že nad tím budete přemýšlet, tak se vám otvírají nové možnosti ve vaší hlavě, a vy tak můžete začít experimentovat se svou sexualitou. Když to vyzkoušíte a budete přesně vědět, co chcete, bude také jednodušší vysvětlit partnerovi, co byste od něj chtěla při intimních chvilkách.

Nemyslete jen na sebe

Pro to, abyste měli s partnerem kvalitní sex, nestačí jen, aby on věděl, co se vám líbí a co chcete. Na oplátku byste i vy měla vědět všechny jeho tužby a přání. Vaše sexuální komunikace musí být obousměrná. Jen tak si navzájem užijete krásné chvíle, které budou mít pozitivní dopad na celý váš vztah. Možná se začnete milovat a toužit po sobě tak, jak na začátku vašeho vztahu.

Sex není nejpodstatnější část vašeho partnerského vztahu, ale rozhodně je jeho velkou součástí, a pokud vám to v něm nebude klapat, nebudete šťastní ani ve vztahu.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT