Regina (45): Můj dospívající syn zabil svou sestru, když jí byly 4 roky. Přesto jsem mu vše odpustila

Maminka Regina (45) žila sama se svými dvěma dětmi, synem Petrem a dcerkou Sárou. Petrovi bylo tehdy 15 let a Sáře 4 roky. Regina pracovala jako servírka, často přes noc, a tak měla k dětem i slečnu na hlídání. Co se stalo onu noc, asi nikdo nepochopí.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Minulost jako přízrak

Anketa: Připadá Vám maximálně výše trestu za vraždu u mladistvích dostatečná?
Celkem hlasů: 2035

Petr, Sára a jejich chůva seděli jako už tolikrát před tím u televize a hltali přitom čínské jídlo z místního bistra. Sledovali Alenku v říši divů a vše probíhalo v naprosté pohodě. Maminka byla v práci. „Ještě jednu pusu, mami,“ prosila Sára ještě předtím, než Regina odešla, „ještě jednu, prosím!“. Petr byl na mámu naštvaný, protože si půjčila peníze z jeho pokladničky, aby měla na nákup.

„Vím, že se zlobíš, Péťo, ale my to zvládneme,“ vysvětlovala máma, „já ti všechny peníze vrátím! Jen počkej na mou výplatu.“ Regině bylo z té situace hrozně, ale nemohla si pomoci jinak, nebylo, od koho by si mohla alespoň nějakou drobnou finanční částku vypůjčit. Když film skončil, ospalá Sára šla do postele a Petr si ve svém pokoji dělal domácí úkoly.

Policie?

Po půlnoci se v baru, kde Regina pracovala, najednou objevili policisté se zničující zprávou. Její milovaná dcerka byla vážně zraněna. „Okamžitě mě, prosím, vezměte za mou dcerou,“ prosila policisty. „Víte, nezlobte se… nemůžeme… je mrtvá. Je mi to líto,“ řekl poručík. To naprosto nedávalo smysl. Sára přeci byla přeci v bezpečí doma, s chůvou a s bratrem! „Je… a můj syn je v pořádku?“ ptala se úplně vyděšená Regina.

Ano, zadrželi jsme ho,“ odpověděl policista. Tehdy se Reginy svět zhroutil. Stále ještě tu informaci nemohla úplně pochopit. Řekli jí, že její syn, Sáry milující starší bratr, brutálně zavraždil svou mladší sestru. Ale proč? Ještě před pár hodinami bylo všechno úplně v pořádku! Petr byl neobvykle nadaný dospívající kluk, jeho IQ bylo celých 141 bodů, což už je vysoká, neobvykle vysoká inteligence, kvalifikovaná na hranici geniality.

Snadno se mu podařilo přesvědčit 21letou chůvu, aby šla domů. Pak vzal z kuchyně nůž a úplně klidně vešel do Sářiny ložnice. Sestra spala. Vzal polštář a začal ji dusit, a přitom ji 17x bodl! A aby hrůzám nebyl konec, policie později objevila na Sářině posteli sperma shodné s Petrovým. Po strašném činu teenager v klidu zavolal kamarádovi, se kterým si chvíli normálně povídal. Poté, co zavěsil, vytočil číslo tísňové služby. „Někoho jsem omylem zabil,“ řekl Petr stále klidně do telefonu.

„Ty si myslíš, že jsi někoho zabil?“ zeptal se ohromeně operátor. „Ne, ne, já vím, že jsem to udělal. Cítím se tak zmatený,“ odpověděl Petr. Chladnokrevně se přiznal a popsal, jak bodl svou sestru. „Kam jsi ji bodl?“ ptal se operátor dál. „No… byla to spousta míst,“ připustil mladý vrah. Operátor záchranné linky Petra instruoval, jak má postupovat při procesu oživování. „Jeden, dva, tři, čtyři…,“ počítal Petr, zatímco předstíral, že dělá kompresi hrudníku. Místo toho vyšel z místnosti.

Motiv?

Co vedlo Petra, který svou sestru vždy zbožňoval k tomu, aby spáchal tak hrozný zločin? Policii tehdy Petr řekl: „Probudil jsem se s pocitem, že chci někoho zabít.“ Potom připustil, že plánoval nejprve zabít Sáru a poté, až se matka vrátí z práce, zabít i matku. Motivem měl být trest za to, že máma užívala drogy. Všechno začalo dokonce dřív, než se Petr narodil. Když bylo Regině šest let, otec ji začal zneužívat. Trauma si vybralo svou daň a dospívající Regina se obrátila pro útěchu k heroinu.

Těhotenství vše změnilo. Regině zachránilo život a narodil se Petr. Když bylo Petrovi 13 let, Regina se na půl roku k drogám vrátila a nechala Petra, aby se staral o svou maličkou sestru. „Vím, že to na něj mělo dopad,“ říká Regina, „hluboko v sobě cítím obrovskou lítost, přála bych si vrátit čas a všechno změnit,“ dodává. Petr byl pravděpodobně za tu, byť relativně krátkou dobu, velmi narušený.

Rozhodl se, že smrt je pro ni příliš shovívavý trest. Věděl, že když zabije Sáru, bude jeho matka trpět do konce života. Za 6 měsíců se Petr přiznal k vraždě a byl odsouzen k 6 a půl letům vězení. České právo je vůči mladistvým vrahům velmi přívětivé! Už po 2 letech vězení Regina svému synovi odpustila. Stále ho miluje. To ale neznamená, že nemá ze svého psychopatického syna, kterému je nyní téměř 22 let, strach.

Dle českých zákonů hrozí mladistvím vrahům maximální sazba odnětí svobody ve výši 10 let.

Současnost

Petr bude brzy propuštěn. A Regina se obává. Má dalšího syna, nyní šestiletého. A zatímco Regina stále a pravidelně navštěvuje Petra za mřížemi, bojí se, že pokud bude propuštěn, může se pokusit znovu zabít. Ji samotnou, nebo ještě spíš svého nevlastního bratra Filipa.

Překvapuje mě, že mě může stále milovat, starat se o mě, podporovat mě a stát při mně,“ říká Petr s nelíčeným údivem.

Petr je pravý asociální psychopat. Inteligentní a zvrácený. Ale láska matky, jak se ukazuje, opravdu nezná hranic!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu