Ranní rutina péče o pleť je nesmírně důležitá – jen dva kroky vám mohou pomoci ke krásnější pleti

Jestliže si zakládáte na zdravé a krásné pleti, pak byste rozhodně neměly opomínat každodenní ranní péči. Úplným základem by mělo být čištění a výživa pleti, právě to je totiž klíčové pro zdravý vzhled. Mnoho žen na to však zapomíná, protože se ráno soustředí na make-up.

Avšak ranní péče o pleť je stejně důležitá jako ta večerní. Pokud si tedy chcete zachovat zdravý a pěstěný vzhled, a to i v pozdějších letech, tyto tipy se vám budou rozhodně hodit.

První ranní krok

Jestliže se zajímáte o zdraví a vzhled své pleti, pak jí jistě každý večer dopřáváte potřebnou péči. Děláte však tento proces i ráno? Důkladné čištění je totiž stejně tak důležité i po ránu, během spánku totiž pokožka intenzivně regeneruje a dochází k vylučování kožního mazu, který je nutné odstranit. S touto péčí vám mohou pomoci například speciální micelární vody.

Ty totiž zbaví tvář přebytečného mazu, zároveň ji osvěží a zmatní, což po ránu jistě oceníte. Navíc má tento krok dlouhodobé účinky. Pokud to totiž budete dělat pravidelně, postupem času uvidíte, jak se pleť výrazně zlepší. Vybírat můžete z různých druhů těchto produktů, zejména podle typu pleti a způsobu využití.

Krok číslo dva

Vyčištění pleti by mělo být nezbytností pro každého, ať už jste jakékoliv věkové kategorie, líčíte se, nebo ne, nikdy byste tuto péči neměly opomínat. U druhé kroku už však záleží také na tom, jaká vaše pleť je. To může záviset na věku, postupem času totiž kůže ztrácí elasticitu a vysušuje se.

Avšak typ pleti můžeme mít každý zcela jiný, proto vždy vybírejte produkty přesně podle toho, co potřebujete. Stárnutí pleti však potká bez rozdílu každého, je proto dobré zvyknout si používat speciální séra, která mají za úkol proces stárnutí zpomalit a redukovat vznik vrásek. Mnoho žen se domnívá, že produkty proti stárnutí pleti se hodí používat až ve vyšším věku.

To však vůbec není pravda, mohou totiž také skvěle posloužit jako prevence. Užívat byste je proto měli v jakémkoliv věku, vaše pleť vám za to v pozdějších letech určitě poděkuje. Vždy si však dejte pozor, pro jakou věkovou skupinu je daný kosmetický produkt určený, aby mohl plnit vaše požadavky.

Krémy a séra

Pokud své pleti chcete dopřát zdravý a mladistvý vzhled, pak je nutné o ni opravdu denně pečovat za pomoci různých krémů a sér. Kromě běžných hydratačních a čistících produktů se však hodí znát také ty, které jsou určeny ke zpomalení stárnutí pleti. K tomu nemusí docházet pouze věkem, stav naší pokožky totiž ovlivňuje také životospráva a vnější prostředí.

Nejvhodnější jsou produkty s obsahem látky Pro-Xylane, který cíleně podporuje obnovu kožních buněk. Díky tomu dokáže pleti navrátit hustotu a viditelně tak zmenšuje póry. Kromě toho je vhodná také kyselina hyaluronová, ta má totiž skvělou schopnost pronikat do všech vrstev pleti, které hydratuje a sjednocuje.

Péči o pleť byste neměly podceňovat v žádném věku. Čím dříve se totiž začnete věnovat opravdu důkladné péči, tím hezčí vzhled si vaše pokožka uchová. Rozhodně proto není ostuda používat speciální kosmetiku v mladém věku, v dalších letech to naopak oceníte.

Navíc můžete na trhu najít produkty přesně pro svojí věkovou skupinu, které se postarají o to, aby vaše pleť dostala vše, co potřebuje.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT