Radka (28) Zvířata vědí víc něž lidé. A někdy víc než lidé pomohou!

Procházela jsem se lesem, brečela a přemýšlela, jak to mohlo dojít až tak daleko. Sluneční paprsky postupně zmizely, stejně jako můj manžel. Nechala jsem na sebe křičet, občas snesla i nějakou tu ránu a hlavně se smířila s dluhy, které zatížily celou rodinu. Strašný sobec. Já po večerech chodila vypomáhat do supermarketu, abychom vůbec přežili. Bylo mu úplně jedno, jaký to má dopad na našeho malého Honzíka.


Neskutečný strach

Konečně jsem podala žádost o rozvod a donutila ho, aby se od nás odstěhova. Konečně jsme se toho tyrana zbavili. Pořád mi říkal, jak moc mne miluje a že beze mne nedokáže žít. Následovaly denní i noční telefonáty, kdy prosil a citově vydíral. Jednou v noc se zase ozval telefon, naštvaně jsem ho zvedla: „Dane, rozvádíme se, co po mne ještě chceš, takhle to dál nejde!“, křičela jsem na něj. Pak se ale ozval cizí hlas: „Holčičko, tvůj starej mi dluží ¼ milionu, je na čase, abys začala splácet.“, „Proč já? Rozvádíme se!“. „Dávám ti čas do konce měsíce, pak si pro ně přijdu. Mimochodem, máš malýho syna, co?“. Srdce se mi rozběhlo jako o závod: „Ale já žádný peníze nemám, Dan dluží i mně!“, na víc jsem se nezmohla, ale linka už stejně už oněměla.

Poslední rána osudu

Pak přišli exekutoři a žlutými nálepkami označili snad všechno. „Rozvedení ještě nejste, ale i tak, dluh vznikl ještě za vašeho manželství, náš nárok by vznikl i po rozvodu.“, deklamoval naučeně exekutor.

„Chlapík vzal roha, co? Ale vy vyděláváte…“. Nervy jsem měla nadranc, takové sumy by mi nikdo nepůjčil, navíc v mém okolí ani nebyl nikdo, kdo by tolik peněz měl. Útěchou mi byl jen Honzík, ale na něj sem to nesměla přenášet, chudák dítě, už tak toho na něj bylo moc. Lekala jsem se každého zvonění mobilu i zvonku na dveřích. Abych synka trochu rozptýlila, poslala jsem ho k babičce a dědovi do malého městečka se spoustou přírody kolem. Děda je navíc nadšený výletník. Bude mu tam dobře…

Pes mi zachránil život

Nechala jsem si předepsat prášky na spaní a na úzkosti, každý lékař pochopil, čím procházím. „Mělo by to stačit. Konečně si pořádně odpočinu, a když se už neprobudím, už mi nikdo nic nevezme, nebude mi škodit, bude to krása!“ Ulehla jsem do mechu pod stromem dívala jsem se na zlaté paprsky slunce, a konečně pocítila klid. Začala jsem postupně loupat prášky z plata, lahev s vodou jsem už měla připravenou.

Najednou jsem pocítila horko. Že by blížící se smrt měla tak horký dech? Stihla jsem si pomyslet, když na mne dopadl kámen a začal mi olizovat obličej. „Fuj, běž pryč, kde máš páníčka!“, řvala jsem na obludu, protože prášky mi vypadly z ruky a koulely se různě do trávy a do mechu, do jehličí. Jenže pes se mi stulil do klína a blaženě odfukoval. Jeho oči mluvily za vše. „hurá, mám tě.“ „A jaká bude další hra?“

Pochopila jsem, že pejsek se zatoulal nebo ho spíš někde u lesa vyhodil z auta. Vesele kolem sebe mrskal ocasem a já pochopila že je to další bytost, kvůli které stojí za to žít. Už u nás zůstal a Honzík byl, jak jinak, hrozně nadšený.

A tak mne pes převedl na úplně jiný břeh, než jsem původně chtěla.

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 21 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí
Justiční logika 4 fotografie

Justiční logika

Již osm let řeším zapeklitý případ. Jde o jednu obchodní společnost, kde se část společníků rozhodla, že vymění vedení a nasměruje společnost novým směrem. Sm..

doba čtení: 5 minut
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí
Rozvod za 12 let 4 fotografie

Rozvod za 12 let

Tento příběh je z doby, kdy jsem ještě nebyl advokátem, a který jsem zdědil. Na začátku byla docela banální věc, že se klientka chtěla rozvést. Předpokladem r..

doba čtení: 4 minuty
CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 16 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 20 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 28 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 10 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 21 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 28 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.