Proč je rozvod lepší než nefungující manželství

Když se vezmeme, jsme si naprosto jisti, že se nám konečně podařilo najít „toho pravého“. Statistiky však bohužel ukazují zcela něco jiného – zhruba každé čtvrté manželství skončí rozvodem. A i když je někdy opravdu těžké připustit, že vaše „šťastně až do smrti“ prostě nefunguje, neměli byste se rozčilovat, protože do vašeho života může rozvod přinést spoustu dobrých věcí.

Budete mít větší šanci potkat „toho pravého“

Když jste v manželském svazku, nevědomky se snažíte držet dál od opačného pohlaví, aby váš partner nežárlil. Tímto způsobem vám unikne spousta příležitostí a skvělí lidé, se kterými se můžete přátelit. To není špatná věc, když jste šťastně zadaní. Pokud však máte pocit, že se vaše manželství hroutí, rozvod vám může pomoci vyjasnit způsob, jak se v budoucnu setkat se správným partnerem.

Po neúspěšném manželství máte spoustu zkušeností, které vám mohou otevřít dveře, abyste se znovu zamilovali a našli tu správnou osobu, se kterou můžete strávit zbytek života.

Svou energii můžete věnovat svému osobnímu růstu

Pokud zůstanete v nefungujícím manželství po dlouhou dobu, vaše emoční pohoda se začne vytrácet. Tato otupující bolest způsobí, že se budete cítit ztraceně.

Pamatujete si na své staré koníčky nebo na věci, které vám dříve dávno přinášely radost? Podporuje váš manžel vaše rozhodnutí a názory? Vychutnáváte si svůj život v současné době? Pokud jsou vaše odpovědi „ne“, možná je čas udělat nějaké změny ve vašem osobním životě.

foto: pixabay

Budete se cítit šťastnější

Když se dostanete ze špatného manželství, můžete přijít o manžela, ale místo toho ve skutečnosti získáte klid a pohodu. Život je příliš krátký na to, aby se promarnil rozporuplnými lidmi a nezdravými vztahy. A pokud se ve vašem manželství cítíte jen nenaplnění a nešťastní, je určitě čas jít.

Samozřejmě, rozvod pro vás může být zpočátku šokem, ale později budete moci obrátit tuto stránku a otevřít novou kapitolu vašeho života, která by mohla být mnohem úžasnější než ta předchozí. 

Vaše děti budou také šťastnější

Mnoho párů si uvědomuje, že jsou nešťastní, a přesto se rozhodnou zůstat v manželství „kvůli svým dětem“. Ale to je opravdu špatný nápad. Vaše děti mohou slyšet váš sarkasmus a hádky a mohou se neustále cítit ve stresu z vašeho nešťastného manželství.

Ještě více než to všechno mohou být zmateni tím, co je a není zdravý vztah, což může vést k obrovským problémům v jejich budoucím osobním životě. Pokud tedy nechcete zničit psychický stav svého dítěte, měli byste mu ukázat, jak se navzájem respektovat a najít kompromis. A nezapomeňte na zlaté pravidlo – šťastný rodič znamená šťastné dítě.

Vaše zdraví se může zlepšit

Většina lidí věří, že manželství může posílit vaše zdraví, ale v případě špatného manželství to vůbec nefunguje. Naopak, nešťastné manželství plné konfliktů může být pro vás horší ze zdravotního hlediska než být svobodný nebo šťastně ženatý.

Život v nepřátelském domě může být stejně fyzicky škodlivý jako přílišné pití nebo chronický pracovní stres. Pokud se tedy stále nerozcházíte se svou manželkou nebo manželem, kteří nejsou vaší „lepší polovinou“, pamatujte, že máte zvýšené riziko srdečních onemocnění, rakoviny, artritidy, cukrovky a slabšího imunitního systému. Navíc i malé řezy a rány na pokožce se zahojí o 40 % pomaleji.

Budete vypadat přitažlivěji

I když po rozvodu nemáte v úmyslu držet dietu, okolí si všimne změn ve vašem vzhledu. Spousta lidí připouští, že se na vzhledu projevil vnitřní klid, protože se začali cítit lépe. A jak jejich vnitřní já začalo kvést, jejich vnější vzhled se také pomalu měnil k lepšímu.

A co víc, po skvělých změnách v životě, jako je rozvod, má většina lidí tendenci měnit svůj zevnějšek – začnou cvičit, kupovat nové oblečení, upravovat si make-up atd. Tyto změny také pomáhají zlepšit jejich sebevědomí a pocit pohody.

Autorský text

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT