Problémy v seznamování: Kde se seznámit a v čem jsou dobré seznamky?

Přiznejme si, že pro člověka je normální žít v páru. Sice existují jedinci, kteří jsou raději sami, ale běžné to není. Každý má rád někoho při sobě, kdo mu rozumí. Ale co dělat, když se seznámit prostě nedokážete?

Možná to znáte z vlastní zkušenosti už ze střední školy. Zatímco na obdivované spolužačky stáli kluci frontu, vy jste byla mimo hledáček jejich zájmu. A tak to pokračovalo i během vysokoškolských studií. Seznamování je někdy hotová věda – a není každému dáno, aby do jeho tajů pronikl. Už v minulosti existovaly dohozené vztahy a funguje to i dnes.

Nejlépe, když vám kamarádka nebo třeba kamarádka kamarádky dohodí partnera, se kterým byste eventuálně mohla vytvořit pár. Děje se tomu tak často na společných akcích. Když se jich ale nezúčastňujete a raději jako panenka sedáváte v koutě, nemůžete čekat, že vás v něm nějaký princ objeví. Tak to v životě nechodí, štěstí přeje připraveným – a někdy je tomu štěstí jít také v ústrety.

Společné zájmy

Ideální k seznamování je místo, které spojuje lidi se společnými zájmy – lezecká stěna, turistický oddíl nebo jiný sportovní klub. Kurz šití raději vynechejte, tam stejně budete jen mezi samými ženami. Avšak za předpokladu, že terčem vašeho obdivu jsou ženy, tak v tom případě je tento kurz pro vás také vhodný. Seznámit se lze i při venčení pejsků. Pejskaři bývají obvykle docela sdílní lidé, kteří si rádi o svým psích kamarádech sdílejí názory s podobně naladěnými jedinci.

Je libo seznamka?

V nouzi nejvyšší můžete zkusit i internetovou seznamku. Její výhoda je zřejmá – rychlost. Zadáte si inzerát a během ne příliš dlouhé chvíle vám do emailu přijdou odpovědi. Je třeba ale brát v úvahu, že ne všichni zúčastnění mají čestné úmysly. Někteří se chodí na internet pouze bavit a vážnou známost nehledají.

Také pro první rande platí pravidlo, že by mělo být ve veřejném prostoru s dostatkem lidí okolo – třeba v restauraci, v muzeu. Vyvarujete se tak nepříjemného chování vašeho kamaráda z internetu. A v případě potřeby můžete odejít, kdykoli to uznáte za vhodné.

U internetové známosti je také nutné počítat s tím, že v psaném projevu se mohou lidé stylizovat do někoho, kým ve skutečnosti nejsou. Místo okouzlujícího dvoumetrového milovníka přírody vám na schůzku může přijít malý a kulaťoučký obdivovatel vepřového bůčku a ovaru.

Jděte štěstí naproti

Přesto se lidé přes internet seznamují – a jejich vztahy občas vykazují všechny známky spokojeného páru. Záleží na štěstí. Což je ostatně pravidlo, které platí v každém okamžiku života. I když se vám seznámit zatím nedaří, platí, že byste neměla tlačit na pilu. Ten pravý se obvykle ukáže ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

Už jste někdy vyzkoušela seznamku na internetu? A byla jste úspěšná?

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT