Problémy v manželství lze řešit v klidu, pokud zachováte chladnou hlavu

V životech všech párů přicházejí občasné krize. Mohou být velké i malé. Některé páry se rozvedou 2–3 roky po uzavření manželství, jiné spolu žijí šťastně mnoho let. A není to jen otázka štěstí – existuje jednoduchý koncept, kterému všechny šťastné páry rozumějí: společně se dokážete vyrovnat s jakýmikoli problémy v rodinném životě.

Nedostatek financí po narození dětí

Narození dětí vede v mladé rodině k finančním problémům. Průzkumy vedené podle NerdWallet ukázal, že rodiče jsou téměř vždy nejsou připraveni mít děti, a nezáleží na jejich finanční situaci. Rodiny ze střední třídy i rodiny s nízkými příjmy čelí nedostatku peněz .

Co dělat?

Začněte šetřit peníze dlouho před narozením prvního dítěte a zbavte se  zbytečných výdajů. Například bude levnější koupit kočárek z druhé ruky, postýlku a oblečení; zatímco dětské chodítko, dětský nosič a hudební auto není vůbec nutné kupovat.

Spory s tchýní

Vztah mezi „snachou a tchýní“ nebo „zetěm a tchýní“ je námětem mnoha vtipů.

Napětí je obzvláště silné ve vztahu mezi snachami a tchyněmi. Tchyně často nejsou spokojeny s manželkou svého syna a snachy bývají vůči matkám svých manželů negativní. Ženy žijících se svými tchyněmi mají větší pravděpodobnost výskytu ischemické choroby srdeční.

Co dělat?

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout konfliktům se svou tchyní, je žít odděleně. Možná, že zpočátku bude žít samostatně finančně obtížnější, ale stojí to za to. Pokud však nemáte příležitost žít odděleně, raději využijte své diplomatické schopnosti a vysvětlete svému manželovi, jak vás rozladily debaty s jeho matkou.

Rozdílné názory na utrácení

Podle  statistik jsou jedním z prvních důvodů rozvodu střety o peníze. Po svatbě se vaše osobní finance spojí a pro mnohé to bude stresující – zejména pokud jeden z manželů vydělává více než druhý. Bohužel, kvůli „imaginární“ velkorysosti, mají páry tendenci se vyhýbat rozhovorům o financích.

Co dělat?

Finanční odborníci doporučují diskutovat o finančních otázkách otevřeně, bez ostychu. Musíte si stanovit priority: ušetří vaše rodina peníze nebo je investuje? Plánujete příští rok opravu nebo dovolenou? Zodpovězení těchto otázek vám pomůže určit finanční strategii vaší rodiny na mnoho let dopředu.

foto: pixabay

Zvyky partnera, které se vám zdají otravné

Po několika měsících společného života vás některé návyky z druhé poloviny mohou začít otravovat. Psychologové si jsou jisti, že se to stává u mnoha párů, a to neznamená, že vaše láska skončila. Překvapivě vás mohou návyky, které vás na prvním místě přilákaly k partnerovi, po nějaké době začít otravovat. Láska ke sportu, vášeň pro čtení, popularita mezi přáteli – to vše je na seznamu těch nejotravnějších návyků.

Co dělat?

Přijměte je. Stále si připomínáte , že díky zvykům vašeho partnera je tak jedinečný. Koneckonců, do této osoby jste se částečně zamilovali kvůli těmto zvykům. Pokud se často kvůli maličkostem rozčílíte, věnujte více pozornosti své práci a přátelům.

Zapomenutí na výročí a narozeniny

Zapomnění partnera vás může rozladit, protože je někdy vnímáno jako osobní urážka. Jak může váš milovaný zapomenout na váš svatební den, narozeniny vaší milé babičky nebo den vašeho prvního polibku? Ukázalo se, že i dokonalí lidé zapomínají na důležité věci – může to být způsobeno pracovním přetížením nebo přirozenou roztržitostí. Může to být také proto, že tato data nejsou ve skutečnosti pro vašeho manžela tak významná, protože nejdůležitější věcí v jejich životě je váš vztah a ne data v kalendáři.

Co dělat?

Připomeňte svému partnerovi důležitá data a události v životě vaší rodiny. Pomůže vám vyhnout se zklamání a váš partner se nebude cítit hanebně za svou zapomnětlivost.

Autorský text

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu