Pro opravdovou krásu pleti přidejte kyselinu salicylovou. Proč je důležitá?

Pravděpodobně jste si již všimly, že kyseliny jsou nyní hlavní součástí mnoha produktů pro péči o pleť. Jenže možná nevíte, co která kyselina vlastně dělá, aby pomohla vaší pokožce. Kyselina salicylová je dnes hitem a do své péče o pleť ji určitě zařaďte!

Co je kyselina salicylová?

Jde o kyselinu rozpustnou v oleji, což v praxi znamená, že snadno pronikne hluboko do pokožky a účinně uzavírá póry. Je ideální pro řešení přebytečného oleje v pokožce, včetně oblastí postižených akné, protože redukuje přebytečný olej a odstraňuje nečistoty z pórů. A právě to je klíčem k zastavení tvorby pupínků a černých teček ještě předtím, než mají čas se na pokožce objevit.

Potřebujete ji?

Odpověď je jednoduchá. Ano. I když vaše pleť není příliš mastná a je bez akné, kyselina salicylová napomáhá fungování pórů. Proniká hluboko do pórů, kde uvolňuje odumřelé kožní buňky. Celkově vyvažuje přetíženou pleť, která je typická hlavně pro městské prostředí. Pokud je ale vaše pleť velmi suchá a vysoce citlivá, kyselina sice skvěle vyčistí póry, ale pokožku zbaví vlhkosti.

Jak často ji používat?

Mnoho produktů s obsahem salicylu není vhodných pro každodenní péči. Pravidelnost použití závisí na tom, k čemu přípravky používáte. Když je využíváte pro cílené léčení akné, doporučuje se aplikace několikrát týdně. Jako součást běžné péče o pleť je vhodné použití 2 x týdně. Měly byste ale vybírat pouze výrobky s koncentrací 1 až 2 % kyseliny. Nezapomeňte také kombinovat kyselinu salicylovou s jinými aktivními složkami, jako jsou retinoly nebo kyselina mléčná.

Pokud trpíte alergií na aspirin, kyselině salicylové se vyhněte! Je to salicylát, a ten se řadí do stejné skupiny jako aspirin!

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT