Princ Harry a Meghan Markle začali svůj život v Kanadě a ihned se stali terčem kritiky. Jejich nový dům je na ukradené půdě

Princ Harry a jeho žena Meghan po dramatickém oznámení odstoupili z funkce vyšších členů britské královské rodiny, a ihned se opět stali terčem zájmu médií a návalu kritiky. Tentokrát jde o jejich nové sídlo v Kanadě. Zástupcům místního kmene se přítomnost vévodů vůbec nelíbí!

Nová adresa

Meghan se pro poklidný kanadský život zdá nejvhodnější „zámeček“ o rozloze 6.857 metrů čtverečních v miliardářské čtvrti Golden Miles. Podle rozlohy vypadá také vnitřní vybavení. Čtyři podlaží nabízejí 6 ložnic, 5 koupelen či panoramatická okna s nádherným výhledem na oceán. Rezidence je stará přes 100 let a pohled na ni je skutečně ohromující.

Skvělé soukromí

Pozemek je ohraničen živými ploty po celé své délce, což skvěle brání pohledům nechtěných návštěvníků. Na některých místech jsou dokonce 6 metrů vysoké zdi! Navíc jde o klidnou čtvrť plnou velmi zámožných lidí, a není divu, že se vévodkyni pro ni a svého syna zalíbilo právě takovéto bydliště. Jenže…

„Ukradená“ země

Plán královského páru na tichý život se již setkal s neúspěchem, přičemž poslední z nich je tvrzení, že jejich domov byl postaven na zemi, která byla „odcizena“ domorodým Američanům. Podle The Mirror domorodci z Vancouverského ostrova tvrdili, že Harry a Meghanův zámek ve výši více než 620.000 českých korun byl postaven na „ukradené zemi“.

Kmen Tseycum

Šéf místního kmene Tseycum Tanya Jimmy naléhal na vévodu a vévodkyni, aby je „neignorovali“ a kontaktovali je, protože se s nimi kmen chce podělit o některé ze svých obav. Ostrov, kde se sídlo Harryho a Meghan nachází, byl od Tseycumů převzat podle smluv z 18. století. „Naši lidé tehdy nevěděli, co dělají,“ řekl šéf kmene a dodal, „Země byla odebrána za několik set dolarů a naši lidé by podepsali smlouvu, protože neuměli číst ani psát.“

Další výtky na konto Britům

Harry nedávno odletěl do Kanady a znovu se setkal s Meghan a Archiem na ostrově Vancouver, který byl kolonizován Brity v roce 1778. Šéf kmene Tanya Jimmy opět prohlásil, že je opravdu absolutně nevhodné, aby lidé žili v tak velkých domovech. A hůavně na ostrově, kde jejich sousedi často žijí v hrozných podmínkách. Také dodal, že jejich komunita byla také zpustošena historickým národním „rezidenčním školským systémem“. Ten zničil rodiny tím, že se pokusil učinit je „západnějšími“.

Jak celý spor dopadne a zda se rodina do útulného zámečku skutečně nastěhuje, zůstává zatím otázkou.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu