Přemýšlíte nad krátkými vlasy? Zjistěte, který účes se k vám bude hodit nejlépe

Zvažujete, že ostříháte své delší vlasy, ať už proto, že chcete změnu, nebo proto, že jsou soustavným barvením poškozené. Zjistěte si nejdřív, který styl vám bude slušet. Pomoci vám v tom mohou celebrity, které mají stejný tvar hlavy jako vy. Na nich nejlépe uvidíte, který styl krátkých vlasů bude slušet také vám.

Oválná tvář jako Cameron Diaz a Charlize Theron

Cameron Diaz, ale také Charlize Theron, to jsou ženy, které se obě chlubily krásnými dlouhými vlasy. Jednoho dne si však řekly dost – a radikálně změnily svůj styl. A vyplatilo se. Jsou krásné také s krátkými vlasy. Pokud jste majitelka oválného obličeje, nechte se inspirovat střihem těchto dvou dam, které ví, jak nosit krátký účes k vašemu typu obličeje elegantně a s grácií sobě vlastní. Můžete si dovolit opravdu krátký střih vlasů, který se dobře udržuje.

Cameron Diaz (Autor: David Shankbone – Vlastní dílo, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19379045)

Kulatá tvář jako Ginnifer Goodwin

Mnoho žen s kulatým obličejem se bojí nosit krátké vlasy. Je to ale škoda. Inspirujte se například u herečky Ginnifer Goodwin, která je dokonalým příkladem, jak nosit krátké vlasy s naprostou elegancí, a ještě v nich vypadat sexy. Ideální střih pro váš obličej je nechat si přední část vlasů o trochu delší, bude tak kopírovat vaši tvář, a vzadu se nebojte opravdu krátkých vlasů. Váš nový účes ohromí všechny.

Ginnifer Goodwin (Autor: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America – Ginnifer GoodwinUploaded by maybeMaybeMaybe, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22892818)

Trojúhelníkový obličej jako Viktoria Beckham

Jedna z nejslavnějších módních ikon, Victoria Beckham, má opravdu styl. Je zárukou toho, že na ni uvidíte vždy jen to, co je opravdu moderní. A platí to i v případě jejích vlasů. Ženy s trojúhelníkovým typem tváře mají velmi výraznou čelist, a někdy je tak dobré tuto část obličeje změkčit a věnovat se více čelu. Vlasy si hlavně v přední části necháte delší, abyste si je mohly stylizovat, jak jen budete chtít.

Viktoria Beckham (Autor: LGEPR – Victoria Beckham, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19889017)

Diamantová tvář jako J.Lo

Obličej ve tvaru diamantu má jednu společnou vlastnost s trojúhelníkovým typem. A to je výraznější čelist. Vaše lícní kosti mohou být výraznou částí vašeho obličeje. Nehodí se pro příliš krátký typ vlasů. Ale nezoufejte. Můžete si ponechat kratší mikádo, nebo jinak zkrácené vlasy, ale ne příliš. Nechte si vlasy v takové délce, aby mohly alespoň částečně lemovat vaši tvář.

Čtvercová tvář jako Olivia Wilde

Tato slavná herečka je dokonalým příkladem čtvercového obličeje. Moc dobře si uvědomuje, že tento typ obličeje je třeba trochu změkčit, a proto volila nadýchanou formu účesu. Zde se snažte vždy volit asymetrický střih. Vyberte si k tomuto střihu kadeřníka, který opravdu rozumí své práci a umí pracovat s vrstveným střihem.

Olivia Wilde (Autor: Daniel Benavides from Austin, TX – Olivia Wilde at the Red Carpet Premiere of A Vigilante during SXSW 2018, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68534617)

Nechte se inspirovat světovými celebritami, aby také váš účes vypadal stylově, a vy se v něm cítila opravdu dobře.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu