Předpověď počasí 7. 6. — 13. 6.: Dešťových přeháněk se po celý týden nezbavíme, vysoké teploty ale potrvají

Po celý červnový týden můžete nad naším územím i celou střední Evropou očekávat nevýrazné tlakové pole. Vyšší tlak vzduchu začne ke konci týdně ovlivňovat celé počasí směrem od západu.

V pondělí se teploty dotknou 30 °C

V pondělí ráno se mohou na místech objevit mlhy, po celý den bude polojasno. Přes den se nevyhneme ani ojedinělým přeháňkám, na západě i jihozápadě může déšť doprovázet i bouřka. K večeru se oblačnost vytratí a v noci teploty neklesnou pod 11 °C. Během dne očekávejte teploty mezi 24 až 28 °C.

V úterý se oblačnost zvýší

Ačkoliv začne úterní den jasnou až skoro jasnou oblohou, kolem poledne se oblačnost zvýší. Neobejdeme se ani dešťových přeháněk a bouřek. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, přes den očekávejte 23 až 27 °C. Severovýchodní až severní vítr bude slabě proudit rychlostí 1 až 4 m/s.

Středa bude plná přeháněk

Od ranních hodin očekávejte ve středu oblačno až zataženo, po celém Česku bude padat déšť a nevyhneme se ani bouřkám. Dešťové srážky budou vytrvalejší, a tak může denní teplota klesnou k 20 °C, jinak se může vyšplhat až k 26 °C. Noční teploty neklesnou pod 12 °C. Slabý vítr budou proudit rychlostí 2 až 5 m/s.

Ani ve čtvrtek nás déšť nemine

Vytrvalé přeháňky vydrží až do čtvrtka, kdy může být oblačnost doprovázená bouřkami. Noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, přes den se ohřejeme při teplotě až 25 °C. Severozápadní vítr nebude proudit příliš rychle, jeho rychlost nepřesáhne 6 m/s.

Začátek víkendu očekávejte až 25 °C

V pátek i o víkendu nás čeká stále vyšší teplota vzduchu, bude se pohybovat mezi 20 až 25 °C. Bouřek a menších dešťových přeháněk se však nezbavíme. Severní vítr bude proudit rychlostí 2 až 5 m/s. Noční teploty budou mezi 14 a 10 °C.

Zdroje: chmi.cz

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT