Předpověď počasí 4. 5. — 9. 5.: Přichází pravé jaro, dešťových přeháněk se ale nezbavíme

První květnový týden přinese konečně vyšší teploty, přeháněk a deště se však nezbavíme. Mrazíky jsou ale úderem května konečně pryč, a tak začíná pravý jarní čas a s ním i krásné počasí. Jak bude tento týden? Podívejte se na kompletní týdenní předpověď počasí.

Nad Evropou se přesune tlaková níže

Tlaková níže se bude přesouvat nad Dánsko směrem od Britských ostrovů. Frontální systémy postoupí přes střední Evropu se západním a jihozápadním prouděním, avšak v pátek se nad Alpami objeví tlaková výše, která se postupně přesune na severovýchod a k nám od jihu konečně přivane teplý vzduch.

V úterý očekávejte dešťové přeháňky

Noční jasná obloha se hned ráno změní na zataženo a během dne můžeme očekávat občasný déšť. V noci se setkáme s nejnižší teplotou 0 °C, na většině území se však bude držet teplota 4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 15 až 20 °C. To neplatí zejména pro Krušné hory, kde se teploty udrží na maximum 6 °C.

Ve středu bude celý den zataženo

Na celém území Česka se rozprostře oblačné počasí, v místech se mohou objevit bouřky. V horských oblastech se dešťové srážky mohou změnit až ve sněhové. Večer však přijde postupné ubývání oblačnosti. V noci očekávejte nejnižší teploty 10 až 6 °C. Přes den se teploty udrží mezi 10 až 14 °C. Jihozápadní vítr bude proudit rychlostí 3 až 7 m/s.

Čtvrtek zůstává oblačný

Zpočátku čtvrtečního dne očekávejte skoro jasno, během dne se však obloha změní na oblačnou až zataženou. V některých oblastech se objeví dešťové přeháňky, na horách můžete očekávat sněžení. Nejvyšší denní teploty nepřekročí 14 °C, v noci neklesnou pod 0 °C.

Páteční oblačnost doprovodí nárazy větru

Občasný déšť a přeháňky mohou být v horských oblastech doprovázeny sněhovými srážkami. Oblačnost bude doplněna také o vítr o rychlosti do 7 m/s, v místech s nárazy větru do 15 m/s. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 14 °C, v noci se udrží teploty do 3 °C.

O víkendu bude jasno až polojasno

O víkendu očekávejte jasno až polojasno. Místy se sice mohou ojediněle objevit přeháňky, na většině území se však obejdeme bez srážek. Noční teploty budou nejníže do -1 °C, očekávejte i přízemní mrazíky. Denní teploty se vyšplhají až k 16 °C.

Zdroje: chmi.cz

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT