Předpověď počasí 22. 6. — 27. 6.: Teploty spadnou pod 30 °C, očekávejte bouřky

Ačkoliv se zpočátku týdne budeme potýkat stále s vysokými teplotami, oblačnost a srážky s bouřkami v následujících dnech teplotu srazí pod 30 °C. Nad střední Evropou totiž bude nadále proudit teplý vzduch, který udrží nad celým naším územím tlakové pole.

V úterý tropické teploty poleví

Na většině území se ze zataženého a oblačného podnebí objeví přeháňky nebo občasný déšť. Bouřky mohou být místy velmi silné. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 19 až 15 °C. Přes den se teplota dostane až na 28 °C. Mírný severovýchodní vítr bude proudit rychlostí 2 až 5 m/s.

Středa bude plná přeháněk

Po celý den bude oblačno až polojasno, místy očekávejte až zataženo. Na většině území se objeví přeháňky a bouřky, v některých místech budou bouřky silné. Na západní části území klesnou noční teploty k 14 °C, přes den se budou teploty pohybovat mezi 22 až 26 °C. Severozápadní vítr bude mírný, o rychlosti 2 až 5 m/s.

Ve čtvrtek bouřky zesílí

Ačkoliv bude během dne přechodně polojasno, na většině míst se objeví dešťové přeháňky, ojediněle se silnými bouřkami. Nejnižší noční teploty budou mezi 18 až 14 °C, přes den nepřekročí 29 °C. Severní vítr bude stále mírný, při bouřkách ale může zesílit.

Konec týdne bude ve znamení polojasna

Oblačné až zatažené počasí bude doprovázeno přeháňkami nebo bouřkami. Ojediněle bouřky také zesílí a mohou být doprovázené větším větrem. Během dne se teploty budou pohybovat mezi 20 až 25 °C, přes noc však neklesnou pod 11 °C.

Zdroj: chmi.cz

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu