Předpověď počasí 19. 7. — 25. 7.: Uprostřed týdne nás čeká letní počasí, na konci týdne hrozí bouřky

První dva dny nadcházejícího týdne budou ve znamení studené fronty, která přichází od severozápadu. Chladnější vzduch vystřídá uprostřed týdne tlaková výše ze západu a střední Evropy, díky níž na našem území začne proudit teplý jižní vzduch. Ke konci týdne se nám však nevyhne další studená fronta od západu a střední Evropy.

V pondělí očekávejte mlhu a oblačno

V ranních hodinách se mohu na místech Čech objevit mlhy, na většině území bude oblačno. Malé přeháňky nebo ojedinělé bouřky budou s postupem dne ubývat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 17 až 13 °C. Přes den můžeme očekávat teploty v rozmezí 21 až 25 °C, vítr bude proudit rychlostí 3 až 7 m/s.

V úterý očekávejte přeháňky

Po celý úterní den bude oblačno, na mnoha částech území očekávejte také přeháňky. Noční teploty neklesnou pod 10 °C, přes den očekávejte teploty mezi 20 až 24 °C. Na jižní Moravě se mohou objevit teploty až 26 °C. Mírný severní až severozápadní vítr bude proudit rychlostí 2 až 6 m/s.

Středa přinese téměř jasné počasí

V polovině týdne očekávejte polojasno až skoro jasno, během dne se však může objevit také oblačno a od severu i mírné přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C. Přes den se teploty postupně dostanou až k 25 °C, přičemž bude vát mírný, severozápadní vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

Konec pracovního týdne očekávejte vysoké teploty

Ve čtvrtek a v pátek se na místech území mohou objevit ojediněle přeháňky nebo zvětšená oblačnost, zejména v severní části Čech. Noční teploty neklesnou pod 9 °C, avšak denní teploty se mohou vyšplhat až na 29 °C. Slabý proměnlivý nebo severní vítr bude vát rychlostí až 4 m/s.

Víkend přinese přeháňky a bouřky

Přestože na začátku víkendu bude převážně jasno až polojasno, postupně od západu začne přibývat na oblačnosti. Očekávejte proto na většině území přeháňky a bouřky. Noční teploty neklesnou pod 11 °C, přes den se teploty vyhoupnou až na 31 °C.

Zdroj: chmi.cz

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu