Pravý muž pro Silvu (33) asi neexistuje. Je ráda, že žije sama. A potřebuje vůbec někoho?

Silva (33) je už dost stará na to, aby její biologické hodiny tloukly na poplach, ale u ní to tak není. Má asi příliš ráda svůj samotářský život, volnost, a zřejmě neumí vytvořit žádný pevný vztah. Není si úplně jistá, co vlastně chce.

Silva a Petr

Silva se probudila. Přítel Petr už byl pryč a ona byla ráda. Vyhovovalo jí to. Nechce trvalý vztah, vyhovuje jí, že žije sama. Neumí se asi s nikým dělit o svůj prostor. Možná je na to už stará. Petr jí nechal vzkaz na ledničce, že si vzal zbytek šunky. To jí nevadilo. Ale vadilo jí, že je jí stále špatně a na zvracení. Protože večer moc alkoholu nevypila, bylo to zvláštní. Napsala Petrovi SMS, zda je jemu dobře. Odpověděl, že ano, ale víc se nezajímal. To, že se nestaral, Silvě také vyhovovalo.

Raději bydlí sama

S Petrem nebyli partneři, nechodili spolu, vídali se asi dvakrát týdně a oběma to přesně tak sedělo. Kamarádka Lenka Silvě pořád říkala, že to není normální. Ona už děti měla dvě, byla stále uštvaná a na svého muže neustále nadávala. To zas nepřišlo normální Silvě. Když o tom přemýšlela, nebyla si jistá, že by chtěla mít děti. Její biologické hodiny asi zaspaly. Nebo je tak sobecká, že se nechce starat o nikoho? Ani o muže ani o dítě?

Zkoušela trvalý vztah

Jednou to Silva zkusila. Chodila s Jardou. Měl milý pohled a Silvu hrozně miloval. Časem svolila k tomu, že se k ní nastěhoval. Vařil jí večeře a o víkendech snídani do postele. Tenkrát Silvu napadlo, že by soužití nemuselo být až tak špatné. Jenže zjistila, že je raději sama a že jí Jardova přehnaná péče vlastně leze na nervy. Jednou na něj dokonce křičela, že je příliš hodný, a ať se chová taky trochu jako chlap. Copak nemá kamarády, se kterými by šel třeba sportovat nebo na pivo?

Má ráda volnost, s tím se asi nedá nic dělat

Pak už si Silva dávala pozor, aby s nikým nezašla tak daleko, a už vůbec ne ke společnému bydlení. Jenže na to, aby chodila s ženatými muži, kteří si občas udělají čas na svou milenku, na to byla příliš hrdá. A tak byla šťastná, když narazila právě na Petra. Byl taky single, ale nekladl si žádné nároky. Byl to pěkný, uvolněný vztah, přesně takový, jaký Silva potřebovala.

Začátek něčeho nového?

Divně se Silva cítila i další dny a bylo jí stále špatně od žaludku. Říkala si sice, že to není možné, ale nakonec přeci jen zašla do lékárny pro těhotenský test. Cestou domů přemýšlela. Představila si, že by měla dítě… A nakonec jí to přišlo jako skvělá představa. S Petrem by i nadále bydleli každý v jiném bytě, ale jako rodiče by se oba o děťátko starali. Svou kariéru by na chvíli posunula. A kdyby s dítětem zůstala sama? Měla pocit, že by to zvládla a že by to i tak bylo vlastně krásné.

Chlapi jsou zkrátka špatní

Když si nakonec test udělala a byl negativní, bylo jí smutno. Ona se na děťátko začala těšit! Petr přišel k ní domů ještě týž den, ale Silva na něj neměla náladu. Když do ní stále rýpal, co s ní je, a vyptával se, nakonec mu řekla, že je těhotná. Petra to evidentně rozhodilo. Pogratuloval jí a zeptal se, jestli jí má něco přinést z obchodu nebo tak. Pak mlčel. A začal se chystat k odchodu. Ve dveřích se jen zeptal, tedy ať se neurazí, ale jestli si je Silva jistá, že je otcem zrovna on.

Silva se cítila hrozně, ale na druhou stranu byla ráda, jak se věci samy vyřešily. Ještě před chvílí chtěla mít s tímhle člověkem dítě! Dívala se na něj a připadal jí odporný. Chlápek, který se takhle zeptá. Nevadí jí, že mu lhala, aspoň teď ví, na čem je.

Chlap, který by pro ni byl dobrý asi neexistuje. Možná jí to nevadí. Možná je jí opravdu nejlíp, když je sama.

Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT