Pozor na stres a nezdravou stravu, můžete si přivodit alopecii, která způsobuje plešatost

Vlasy patří mezi největší chloubu ženy. Každému vypadávají, ale jde o takzvanou obnovu. Občas se však stane, že vás postihne nemoc, kvůli které o ně můžete přijít nevratně. Tato nemoc, o níž se moc nemluví, se nazývá alopecie a postihuje až 30 % žen po celém světě. Je velmi těžké se s ní vyrovnat.

Co způsobuje alopecii

Ztrátou vlasů trpí velká část populace. U mužů to je zhruba 60 %, ale u nich to není takový problém, jako u žen. Na světě je zhruba 30 % žen, které trpí ztrátou nejen vlasů, ale také ochlupení. Pokud je to dáno geneticky, nelze to nijak ovlivnit. Alopecii však způsobuje také přemíra stresu a nezdravý životní styl. Proto je dobré se snažit vyvarovat stresovým situacím a opravdu dbát na zdravou životosprávu a dostatek spánku.

Jak léčit alopecii

Vypadávání vlasů neprobíhá rovnoměrně. Na hlavě se tvoří nepravidelné lysinky. Prvním faktem, jak léčit tuto nemoc, je určení důvodu, proč se to děje. Existuje hned několik produktů, které se používají při léčbě tohoto onemocnění. Zcela se vyléčit je však velmi obtížné a mnohdy nemožné. Můžete zpomalit její průběh a oddálit tak plešatost i o několik let, ale je to běh na dlouhou trať.

Jak si pomoct, když vypadávají vlasy

Ženy tímto problémem velmi trpí a díky tomu se dostávají ještě do většího stresu. Mohou si připadat méněcenné a škaredé. Tuto nemoc maskují šátky, jež jsou přímo určené pro lidi bez vlasů a také parukami či příčesky. Paruky jsou však velmi drahé, zvlášť ty z pravých vlasů. A proto, pokud ženu tato nemoc postihla, měla by se obrátit na svou pojišťovnu, která ji dá na ni příspěvek.

Alopecie je nemoc – a je třeba to tak brát. Nejdůležitější je, aby se žena s tímto problémem vypořádala hlavně psychicky a její blízcí ji podporovali a přesvědčili ji o tom, že je krásná i bez vlasů.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu