Ponořte se do světa fitness se Zuzkou Light

Chcete se naplno ponořit do světa fitness? Pravidelně cvičit, jíst pestrou a vyváženou stravu? Zkrátka a dobře, skočit do světa fitness po hlavě? Žádný problém. Dnes vám přinášíme tip na trenérku, s jejíž pomocí můžete své tělo zpevnit, zbavit se kil navíc, zapracovat na své fyzičce a změnit své stravovací návyky.

Kdo je Zuzka Light

Ačkoliv Zuzčino příjmení nezní česky, původem tato fitness trenérka z České republiky pochází. Narodila se v Praze, ale v současné době bydlí v americkém L.A., kde se naplno věnuje své vášni: fitness. Nejprve se věnovali fitness společně s manželem, ale protože se jejich cesty rozešly, je teď Zuzka sama za sebe.

ZGYM, Instagram a YouTube

Vytvořila si své vlastní domácí fitness studio ZGYM. V něm nechybí kamera a profesionální osvětlení, aby veškerá svá videa mohla natáčet. Pravidelně totiž nahrává nejrůznější cvičební videa a přidává je na internet. O tom, jak velký dosah a úspěch má její kariéra fitness trenérky svědčí i to, že na jejím instagramovém účtu ji sleduje přes 760 tisíc lidí. Což ji řadí na přední příčky mezi Čechy na této sociální síti.

Mezi její sledující patří hlavně Američani, ale Češi se objevují v top 5. Prostřednictvím svého instagramového účtu chce Zuzka lidem předat radost ze cvičení a namotivovat je k tomu samému. Za pár let ji bude již 40, ale přesto je v perfektní formě a se cvičením nehodlá přestat. Sama tvrdí, že cvičit bude i na stará kolena, protože je to její vášní, které se nehodlá vzdát.

Cvičení se Zuzkou Light

Sama Zuzka na svých webovkách píše, že nikdy není pozdě začít se zdravým životním stylem a cvičením. K dokonalé postavě vám stačí i pouhých 15 minut cvičení denně. Zuzčin styl cvičení se skládá z HIIT tréninků – tedy z intenzivních krátkých cvičení. Na jejím oficiálním YouTube kanálu „Zuzka Light“ si můžete vybrat jakou oblast těla chcete posilovat.

Zaměřit se tak můžete jeden den například na zadek, druhý den na břicho, třetí na nohy a čtvrtý den si dopřát třeba kardio. Zkrátka si svůj cvičební plán můžete sestavit podle sebe. Když si budete chtít dát den volna, můžete si pustit video, kde vám Zuzka předá tipy o tom, jak se během cvičení stravovat. Celý její YouTube kanál je v angličtině, ale jak cviky správně provádět pochopíte z videa i bez znalosti tohoto jazyka. Pokud nad sebou potřebujete během cvičení dozor, můžete se přihlásit do jejího fitness programu, který je ale zpoplatněný.

Strava podle Zuzky Light

Sama Zuzka se přiznává, že jí šest jídel denně. Ale nejedná se o žádný fast food, ani nic podobného. Jí malé porce skládající se ze zdravých potravin. Není zastánkyní toho, že by měl člověk hladovět, pak by mu totiž nezbývala síla na cvičení.

Jdete do toho taky?

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT