Podle vlastní řeči těla snadno poznáte, zda má cenu pokračovat ve vašem vztahu

Řeč těla je běžný způsob, jak vyjádřit své pocity beze slov. Ve vztahu mezi dvěma lidmi je tento jazyk velmi důležitý, protože ovlivňuje jejich vztahy více než slova a fráze. Bohužel kvůli stresu a únavě, nevěnujeme dostatečnou pozornost signálům, které k nám vysílají naše vlastní těla, i když tyto znaky mohou říci docela dost.

Zkuste vnímat signály vašeho těla a posuďte sami, zda je váš vztah stabilní a má smysl v něm pokračovat.

Přiměřená vzdálenost při rozhovoru

Někteří lidé si myslí, že díky této vzdálenosti je srdce laskavější. Jiní tvrdí, že to ničí vztah. Perfektní vzdálenost intimní zóny mezi 2 lidmi je 0–45 cm. Pokud se jeden z partnerů emocionálně nebo fyzicky vzdaluje a už vás nechce držet za ruku, je pravděpodobně čas začít přemýšlet o vašem vztahu a proč jste spolu.

Mnoho příchozích zpráv a kontrola

Neměli byste cítit potřebu analyzovat každý krok nebo jednání vašeho partnera ve zdravém vztahu. Pokud o svém partnerovi pochybujete nebo mu nedůvěřujete, musíte přemýšlet o tom, zda máte společnou budoucnost nebo ne.

Odlišné tempo při procházce

Je to taková maličkost, ale stále je to velmi důležité: synchronizace chůze naznačuje vnitřní synchronizaci partnerů. Milující lidé se snaží chodit stejnou rychlostí podvědomě. Pokud neexistuje harmonie, mohou nastat problémy ve vztahu.

Grimasy

Je to všechno o blahosklonném úsměvu. Když se člověk usměje, podvědomě projeví svoji nadřazenost. Ve zdravém vztahu jsou si partneři rovni. Proto pokud si všimnete, že se na vás váš partner dívá z vrchu, je na čase přemýšlet o vašem vztahu.

Odmítavý postoj

Překřížení nohou naznačuje, že člověk nepociťuje žádné spojení se svým partnerem. Pokud jsou ruce nebo nohy zkřížené nebo si drží ruce v kapsách, může to znamenat, že se již o svého partnera nezajímají.

foto: unsplash

Pokrčené obočí

Pohrdání je jedním z hlavních důvodů, proč se páry rozvádějí. Zvrácené obočí je jasným příkladem kritiky a obvinění. Gottman říká: „Nikdo nemá rád kritiku. Když si člověk všimne nesouhlasného pohledu svého partnera, snaží se bránit a chránit se.“ A tyto druhy situací způsobují ještě více problémů.

Lhostejnost

Váš partner je vám pravděpodobně lhostejný, pokud se vám nedívá do očí, zvedne telefon, když mluvíte, vyruší vás, nechce vás poslouchat, přijde pozdě domů atd. Ignorování partnera je jedním ze způsobů, jak s ním manipulovat. Neochota vašeho partnera věnovat pozornost vašim názorům a pocitům znamená, že jste si vybrali nesprávnou osobu.

Zakrývání krku rukou

Všichni se snažíme najít způsoby, jak se uklidnit ve stresových situacích. Když se lidé cítí nebezpečně nebo jsou nervózní a úzkostní, zakrývají si krk rukou nebo se ho dotýkají. Takové gesto může také naznačovat, že člověk něco skrývá před svým partnerem.

Autorský text

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu