Petra (38): Co si nenapíšu, to nevím! Ani, kdy mám vyzvednout dceru

Asi to nejhorší, co se může rodiči stát, je že zapomene na své vlastní dítě. Já jsem si vždycky o sobě myslela, že jsem supermatka, ale dneska už vím, že i mistr tesař se někdy utne. Možná je to věkem, možná jsem si toho na sebe vzala moc, ale co si nenapíšu, to prostě nevím!

Kafíčko s kamarádkou

Mám čtyři děti, dvě z nich mám ve střídavé péči s bývalým partnerem a ty mladší dvě si jejich otec bere každých čtrnáct dní jen na víkendy. Doma mám napsaný rozvrh, abych se v tom všem lépe orientovala, chodím do toho totiž ještě do dvou zaměstnání a každé z dětí má své kroužky. Mám ráda všechno dokonale zorganizované, snažím se dávat řád nejen sobě, ale i dětem. Jakmile ale doma zapomenu diář nebo se ráno nekouknu na denní rozvrh, jsem v koncích.

Než jsem zůstala se všemi dětmi sama, měla jsem život naplánovaný tak dokonale, že jsem měla chvíli pocit, že jsem skutečná supermatka. Dneska jsem ráda, když mi zbude dvacet minut času na rychlé kafé s kamarádkou.

Kašli na úklid

Kromě řádu jsem si vždycky potrpěla i na dokonalý úklid, ale to s léty také vzalo za své a dnes jsem ráda, že stihnu umýt večer nádobí a uklidit jednou týdně. Jednou jsem podle rozvrhu měla nejmladší dceru vyzvednout po škole a odvézt ji na hodinu flétny. Poté jsem měla zajet pro syny a odvézt je k jejich otci a zbývala mi půl hodinka času, kterou jsem chtěla věnovat právě péči o domácnost, než jsem se měla vydat zase pro dceru na flétnu.

Jen co jsem dorazila domů, že se tam zase rychle otočím, mi volala kamarádka, že je u mého domu, ať vyběhnu dolů, že dáme kafé a zákusek v kavárničce, která je hned na rohu našeho domu. Namítala jsem, ale kamarádka mě přemluvila, abych se na rychlý úklid vykašlala, že to stejně nemá cenu.

Mami, co tu děláš?

Kafé bylo dobré, zákusek ještě lepší a kamarádka měla spousty novinek, které jsme musely samozřejmě probrat. Na chvíli jsem na všechno úplně zapomněla – a najednou klepe moje dcera na okno prosklené kavárny, kde jsem si užívala svůj dýchánek. Dcera mi s naštvaným výrazem vytkla, co tam jako dělám, že musela z flétny přijet sama autobusem.

Úplně mě to zmátlo, měla jsem ještě pár minut čas a byla bych to bývala i stihla, kdybych si týden před tím nezapomněla napsat, že příští hodina flétny bude končit o půl hodiny dřív.

A tak mi to dcera dala pořádně sežrat, neměla u sebe totiž peníze, a tak si musela půjčit.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu