Petra (35): Poznala jsem ho na seznamce a zamilovala se. On však tu pravou hledal na seznamce dál

V milostném životě se mi před třicítkou zrovna nedařilo. A jelikož se ve mně začaly probouzet mateřské pudy, zatoužila jsem po mužské společnosti. Proto jsem se přihlásila vůbec poprvé v životě na seznamku. Překvapilo mě, kolik mužů se mi ozvalo. Zlom ale přišel až ve chvíli, kdy jsem narazila na Jirku.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Už samotné psaní bylo velice sympatické, proto jsem se rozhodla tomu dát šanci a zamířila jsem na schůzku. Už během prvního okamžiku to zajiskřilo, měla jsem pocit, jako kdybych ho znala celé roky. Rozhodli jsme se, že to spolu zkusíme a že svůj účet na seznamce tímto uzavřeme. Přece jen jsme se už našli!

Já svůj účet zrušila, on si hledal lásku na seznamce dál

Myslela jsem si, že to zajiskřilo na obou stranách, ale později jsem zjistila, že jsem se hluboce pletla. Účet na seznamce jsem si totiž zrušila jenom já, což mi ale bohužel došlo až po několika letech vztahu, během kterého jsem vlastně byla za největší naivku. Při tomto uvědomění se studem propadám…

Jenže on to byl opravdu harmonický vztah plný porozumění a humoru. Jediným problémem byl telefon, na kterém trávil víc času, než bylo běžné. Já to z počátku našeho vztahu ignorovala. Navíc jsem neměla důvod ho z ničeho podezírat, vždyť se choval tak mile! Jednoho dne mi ale vyjelo na zdi Facebooku, že si přidal do přátel hromadu nových, velice přitažlivých žen. Začal se ve mně probouzet špatný pocit, proto jsem se ho na to zeptala.

Zrušil mi přátelství na Facebooku

Místo klidného rozhovoru, během kterého by mi to mohl vysvětlit, se však na mě vztekle obořil a označil mě za žárlivku. Dokonce následovalo zrušení přátelství na Facebooku, i když jsem byla jeho přítelkyní. Umocnilo to ve mně pocit, že mi něco tají. Jeho vztek pokaždé, když jsem se jen zeptala na jeho chování nebo na to, s kým si píše, byl jasným znamením, že se něco děje. A když přede mnou začal upřednostňovat kamarády, bylo mi jasné, že někoho má.

Celé čtyři roky si stále vypisoval na seznamce

Jeho chování jsem kvůli lásce k němu tolerovala, ale poté jsem po dlouhých čtyřech letech ve vztahu zjistila, že si stále píše na seznamce! Když jsem ho požádala o vysvětlení, opět dostal záchvat vzteku, proto jsem to přešla a několik dalších měsíců tolerovala. Jenže pak to se mnou skončil, protože si našel jinou. A mně se chtělo ze sebe samotné zvracet. Jak jsem to mohla přehlížet tak dlouho? Jak jsem to s ním mohla tak dlouho vydržet? Vždyť to byl jen sobec, který mi dlouhé roky lhal!

Prožíváte podobné životní útrapy jako Petra a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Věřím, že se změní

Po několika měsících jsme se ale opět setkali a dali dohromady. Byl sám, očividně litoval toho, co mi udělal. A já ho tolik milovala! I když jsem dlouhé měsíce probrečela, rozhodla jsem se mu dát druhou šanci. Věřím, že se může změnit. Nebo se lidé nemění? Bohužel se ukázalo, že stále hledá tu pravou – nebo jen holku, která bude lepší než já? Našla jsem ho totiž na stejné seznamce, na které jsme se seznámili. Jeho profil je teď jiný, přesto ho miluju a nevím, co teď dělat. Chci jen, aby zahodil telefon a opět se mi věnoval jako dřív…

Saša (28): Mám vztah se ženou i mužem. Miluji je oba a nevím, pro koho se mám rozhodnout

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT