Pavla (36): Vrátila jsem se ze služební cesty dřív. Stále nemůžu uvěřit tomu, při čem jsem manžela načapala

Za svého muže jsem byla vdaná devět let. Od začátku jsme ale měli řadu problémů. Nejvíce jsme se hádali kvůli dětem. Já jsem si přivedla do vztahu syna z předchozího manželství a o druhém dítěti jsem nejdříve nechtěla ani slyšet, protože se mi skvěle rozbíhala kariéra.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Manžel si dítě moc přál, což jsem chápala, ale stále jsem si dávala čas. Odkládala jsem početí, jak jen to šlo. Naše manželství ale skončilo nečekaně předčasně kvůli úplně něčemu jinému. Můj muž si totiž začal s mým nejlepším kamarádem a kolegou z práce. Dodnes tomu nerozumím.

Dítě bude, ale časem

Dnes už možná rozumím, proč manžel tolik naléhal na to, abych co nejdříve otěhotněla. Zpočátku jsem si ale myslela, že to dělá jen proto, abych byla více doma. Otázku rodičovství jsme doma měli otevřenou neustále, já jsem nikdy nezavrhla to, že bychom společného potomka měli, jen jsem ho nechtěla hned. V době, kdy jsme se dali dohromady, jsem totiž v práci dostala místo vedoucí, o kterém jsme snila už dlouho. Chtěla jsem jen pár let počkat, až si místo obhájím a stanu se úspěšnou.

To můj bývalý manžel sice moc nechápal, ale myslím, že po nějakém čase se s tím smířil. Měli jsme tak poměrně spokojený vztah, i když je pravdou, že mezi námi stále něco viselo ve vzduchu. Obviňovala jsem ale jen samu sebe. Trápilo mě to, dokonce byly dny, kdy jsem přemýšlela o tom, že se svého místa vzdám a opravdu otěhotním, jen abych udělala svého muže šťastným. Dnes už vím, že by nepomohlo vůbec nic. Je to bisexuál a s mužem by dítě mít nemohl.

Podivné chování a nečekané ústupky

Právě v době, kdy jsem připustila, že by dítě mohlo přijít mezi nás už brzy, se ale začal chovat manžel podivně. Začal být odměřený, moc si mě nevšímal a přestal mít zájem o sex. Myslela jsem si, ale že spíš jen trucuje a dělá se nedostupným, aby mi to všechno vrátil. Obrnila jsem se trpělivostí a rozhodla se všechno nechat na přírodě.

To bylo v době, kdy jsem měla před sebou časově náročnou služební cestu. Doma bylo vždycky před podobnými cestami dusno, manželovi se nelíbila myšlenka, že se bude po dobu čtrnácti dnů starat o mého syna sám, i když ten už nepotřeboval jako třináctiletý kluk tolik péče. A nejednou to problém nebyl, manžel mi ustoupil, řekl mi, ať v klidu odjedu, že oni to doma zvládnou a není potřeba posílat Jakuba k babičce. Měla jsem z toho radost.

Brzký příjezd a obrovský šok

Odjela jsem tedy na služební cestu na Slovensko. Jenže práce bylo méně, než se očekávalo a já jsem zjistila, že budu moci odjet domů o celých pět dnů dříve. Byla jsem nadšená, ale manželovi jsem to nesdělila, myslela jsem si, že přijedu dopoledne, a zatímco on bude v práci a syn ve škole, připravím jim doma malé překvapení. Cestou jsem nakoupila samé dobroty, abych jim mola uvařit skvělé jídlo a vyrazila k domovu.

Když jsem však otevřela dveře, viděla jsem, že u nás je někdo na návštěvě. Ty boty u dveří jsem poznala, můj nejlepší přítel a kolega z práce je totiž gay a vyžívá se v extravagantní a barevné módě. Moc jsem nechápala, proč by právě on byl u nás na návštěvě, ale normálně jsem vešla do bytu, zavřela za sebou a vydala se přes obývací pokoj do kuchyně. Můj přítel ani manžel tam ale nebyli, a to mi přišlo divné. Otevřela jsem tedy dveře do ložnice a nestačila se divit. Přistihla jsem svého manžela, jak se oddává sexuálním hrátkám právě s mým kamarádem.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Pavla a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Z toho se snad nikdy nevzpamatuji

Byla jsem v šoku, úplně se mi zastavilo srdce. Rychle jsem dveře zabouchla, začaly mi téct slzy a z bytu jsem odešla. Dál, než na schody jsem se ale nedostala, upadla jsem, posadila se a začala jsem nahlas vzlykat. Na víc jsem se ani nezmohla.

Kdybych ho načapala se ženou, nebyla bych tak zklamaná, ale s mým kamarádem!!! Oba se mi absolutně zhnusili, a to jsem nikdy nic proti homosexuálům neměla. To mému muži vadilo, když jsem svého kamaráda vodila občas k nám domů, když jsme společně museli něco dodělat do práce nebo jsme se domluvili jen tak na skleničku a najednou s ním on spal!

Jolana (44): Můj manžel má dítě s jinou. Přišla jsem na to a teď nevím, jak dál.

Už je to necelý rok, s manželem jsem se rozvedla a v práci jsem dala výpověď, abych se nemusela s kolegou potkávat. Je z nich totiž dnes regulérní pár – a když je potkám někde na ulici, chce se mi zvracet.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu