Pavel (41): Dcerce se na skluzavce udála nepříjemná nehoda. Reakce ostatních rodičů mě upřímně nepřekvapila

Jedno odpoledne jsem chtěl ženě trochu odlehčit, protože jsem viděl, že už toho má opravdu dost. A ani se nevidím, máme dvě děti, které vydají minimálně za čtyři. Nachystal jsem je, a jelikož bylo docela teplé odpoledne, řekl jsem si, že se vydáme do naší oblíbené hospůdky na zahrádku, kde jsou také průlezky a skluzavka pro děti. A ano, také jsem se těšil, že si dám osvěžující pivko.

Běžte si hrát

Když jsme přišli, hned jsem si všiml, že měl můj kámoš asi stejný nápad. Jeho děti se s těmi našimi kamarádí, tak jsem byl rád, že se trochu i samy zabaví a že já si můžu sednou a povykládat si s kamarádem. Děti jsem tedy instruoval, jak si mají hrát a kam mají chodit na záchod – a vypustil jsem je „do světa“. Pěkně si spolu hrály a já je tak po očku kontroloval. Všechno vypadalo docela pohodově.

Nehoda na skluzavce

Naše malá Evička měla v tu dobu 3 roky a odnaučovali jsme ji od plenek, což se v létě dělá nejlépe. Měla jenom sukýnku, aby to v případě náhlé potřeby „stihla“. Jenže jsem nepočítal s tím, že to nestihne, a to zrovna v tu nejhorší dobu. Evička seděla zrovna nahoře na skluzavce, když se jí stala nehoda – myslím tím ale tu „velkou hnědou nehodu“. To ji ale ani v nejmenším nerozpakovalo – a sjela po skluzavce dolů. Asi si dovedete překvapit, jak ta skluzavka vypadala.

Ano, po celé délce byly stopy té nepříjemné nehody – a já jsem si myslel, že se propadnu, když se všichni rodiče okolo mne začali pochechtávat a brát své děti ze skluzavky dolů. Rychle jsem pochopil, o co jde, když za mnou doběhl starší synek a sdělil mi, že Evička asi nějak zašpinila skluzavku.

Máte nějaké ubrousky, prosím?

Musel jsem jít všechno ještě vysvětlit obsluze, protože jsem samozřejmě neměl nic, čím bych mohl tuto spoušť uklidit. Na svou oblíbenou hospůdku jsem ale nezanevřel, i když musím často poslouchat narážky na to, jestli jsem si dnes s sebou vzal nějaké ubrousky.

Alespoň jsem ale doma pobavil svou ženu, která si alespoň tu chvíli sama doma odpočinula.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu