Pavel (36): Jak jsem se znovu zamiloval do své ženy

Všude slyšíte, že nejkrásnější je láska trvající celý život. Podle mě to neexistuje. Láska časem vyprchá a stane se z ní přátelství. K člověku máte úctu, a dokážete takto žít až do smrti. Láska, která se změnila v kamarádský vztah, to se stalo i nám. Ale pak přišlo něco nečekaného. Zamiloval jsem se podruhé.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Katka byla milá holka

Moje žena byla vždycky skvělá. Hned od začátku jsme si dobře rozuměli, a já ji opravdu neskutečně miloval. Postupem času však zamilovanost opadala a začalo se tvořit krásné přátelství. Bylo to oboustranné. Měli jsme k sobě respekt i úctu a docela dobře jsme se doplňovali. Sám za sebe jsem však po pár letech nemohl říct, že bych do ní byl zamilovaný. Měl jsem ji rád, to jo, ale láska? Ta to už bohužel nebyla.

Snažili jsme se o dítě, ale nedařilo se nám to

Možná bylo jedním z problémů to, že jsme se opravdu velmi snažili o dítě, které stále nepřicházelo. Podle doktorů jsme byli sice oba zdraví, ale ani po pár letech se nic nedělo. Kvůli tomu mezi námi docházelo často k hádkám. Moje žena brala hormony, které jí měly zaručit dřívější otěhotnění, protože jsme zkoušeli také umělé oplodnění, a snad díky nim byla přecitlivělá a velmi náladová.

Nedokázal jsem se vždycky milovat na povel

Byla tak posedlá touhou po dítěti, že chtěla mít sex přesně ve stanovenou dobu. Měřila si neustále teplotu a počítala ovulační dny. Já však nebyl žádný robot, abych to dělal na povel. Proto se občas stalo, že se mi jednoduše nepostavil a ze sexu nebylo vůbec nic. To vedlo jen k dalším hádkám, frustraci a potokům slz z manželčiny strany. Dokonce jsem postupně k milování začal získávat odpor.

Celý hon za dítětem mi lezl na nervy

Náš sexuální život se omezil jen na dobu, kdy měla ovulaci. Ani mi to nevadilo. Spíš naopak. Byl jsem rád, že spolu nemusíme spát. Tak moc jsem byl zoufalý z jejího chování. Z jedné strany jsem to chápal. Její touha po dítěti byla opravdu obrovská, ale z druhé strany mi s tím lezla na nervy. Po čase toto snažení vzdala i ona a začala se smiřovat s tím, že žádné dítě prostě mít nebudeme a konečně se situace doma začala uklidňovat.

Láska přešla v přátelství

Nemilovali jsme se, ale byli jsme přátelé. Dokonce jsme si sami sobě navzájem začali říkat sestra s bratrem. A nebylo se čemu divit. Po tom maratónu posledních let, kdy se náš celý sexuální život točil jen kolem početí dítěte, jsme spolu přestali spát úplně. Bude to znít divně, ale byl jsem snad jediný chlap na světě, který neměl sex, a vůbec mu to nevadilo. Mí přátelé mi to stejně nevěřili a podezřívali mě z nevěry. Já se tomu jen smál.

Po zahradní párty jsme zažili bláznivý sex

Jednoho večera jsme byli s Katkou pozvaní na zahradní grilovačku k její kamarádce. Zábava byla super a vypilo se víc alkoholu, než na který jsme byli zvyklí. Po cestě ze zahrady jsme se s Katkou bavili jako na začátku našeho vztahu. Bylo to super, a nakonec jsme tento večer završili bláznivým sexem v opuštěném parku po cestě domů. Druhý den se však naše životy vrátily do staré rutiny.

Katka nečekaně otěhotněla

Po pár týdnech ale přišla nečekaná zpráva. Katka byla těhotná. Došlo nám, že se to stalo přesně ten bláznivý den. Tato zpráva však odstartovala nový začátek. Najednou z ničeho nic, jako by se náš bratrský život vrátil zpět na začátek, a my díky jejímu těhotenství prožívali opět ty krásné chvíle, jak na začátku vztahu. Z miminka jsme byli nadšení a musím uznat, ačkoliv nevím, jak je to možné, já se podruhé v životě zamiloval do své ženy.

Tentokrát snad ještě víc než na úplném začátku. Znovu prožívám „motýly v břiše“, když ji vidím. Na její tváři dokážu poznat, že ona zažívá to samé.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT