Pár rad, jak si doma zacvičit i bez vybavení, které využíváte v posilovně

Léto se blíží – a je nejvyšší čas začít opět cvičit a zpevnit tělo. Posilovny jsou však zavřené, a proto si budete muset pomoct z pohodlí vašeho domova. Přečtěte si pár rad, jak si efektivně zacvičit jen s pomocí vlastního těla bez použití posilovacích strojů z tělocvičny. Nezanedbávejte své tělo v této „koronavirové“ době.

Nebudete doma možná trénovat stejně intenzivně, jak v posilovně, ale jde to.

Doma budete cvičit pouze s váhou těla, takže musíte přidat víc sérií, než na které jste byla zvyklá z posilovny, abyste cvičení vyvážila.

Tip na cvik: Místo klasických dřepů natáhněte jednu nohu dopředu a položte ji na schod. Druhou dělejte dřepy. Poté nohy vyměňte a opakujte stejný počet dřepů.

Cviky provádějte pomaleji. Zní to možná zvláštně, ale čím pomaleji budete cvičit, tím víc pocítíte váhu vlastního těla.

Nebojte se změnit svou zaběhlou rutinu

Vyzkoušejte věci, které jste doposud nedělala. Je to zajímavá výzva, která zintenzivní váš trénink. Přidejte například do vašeho zaběhnutého systému prvky Pilates nebo Jógy.

Změňte režim opakování. Nemusíte stále dělat například sedy – lehy ve třech sériích po dvaceti. Udělejte dvě série po třiceti. Vaše tělo bylo zvyklé na obvyklý způsob, dopřejte mu něco nového.

Použijte všechno, co máte doma

Pokud vám nestačí k posilování váha vlastního těla, můžete použít cokoliv, co najdete ve vašem domě. Lahve s vodou, víno, mléko … to vše můžete proměnit na nářadí ke cvičení. Pokud chcete zajít ještě dál, cvičte se džbány na vodu, ale místo vody je můžete naplnit něčím těžším. Například pískem nebo kamínky. Použít se dají také pytle s kočičím stelivem, a hned si tak vytvoříte závaží, které bude mít alespoň 5 kg.

Na domácím cvičení si také procvičíte vaši sebekázeň, protože cvičit, ale také pracovat z domu, je jedna z nejtěžších věcí. Myslete na to, že je zde plno věcí, které vás budou odvádět od pravidelného cvičení.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu