Nikol Leitgeb porovnávala své první a druhé mateřství. V čem se shodují?

Letošní rok přinesl herečce a influencerce Nikol Leitgeb dvě zásadní životní změny. V květnu se vdala, a z Nikol Šťíbrové se tak stala paní Leitgeb, a v červnu se jí narodil syn Tobias. Zatímco svatba to byla pro herečku první, mateřská role nikoli. Z předchozího vztahu si Nikol do manželství přivedla čtyřletého syna Mathiase. Herečka na svém instagramovém profilu pravidelně zveřejňuje vtipné situace a zkušenosti ze svého života, nedávno se pak zamyslela i nad tím, jestli se její mateřství od sebe v něčem liší. Co jí k tomu vedlo?

Některé věci se nemění

Možná i vy patříte mezi ty, kteří občas listují ve svých starých příspěvcích na Facebooku či Instagramu, a některým věcem, které jste před lety napsali nebo jim věřili, se poněkud divíte. To samé čas od času dělá i Nikol. Právě na svém Facebooku narazila na příspěvek, který zveřejnila před čtyřmi lety, tedy v době, kdy byla několik málo měsíců poprvé v roli maminky. Nyní tento příspěvek na svém Instagramu Nikol „republikovala“. Jak se svěřila, je jedním z mála, pod který by se „podepsala“ i dnes. Se vším, co je v příspěvku napsáno, totiž souhlasí i jako dvojnásobná maminka.

Spánek, bezdětné kamarádky, dětské písničky či oholené nohy

Příspěvek obsahuje několik jejích postřehů o mateřství. Postřehy se týkají například toho, že zkušenější měli pravdu, když jí říkali, že na mateřské se už nikdy nevyspí, nebo toho, že občas nemá ráda své bezdětné kamarádky. Zamýšlí se i nad písničkami, které maminky pro své potomky často samy vymýšlejí. Příspěvek následně vyvolal velmi živou diskusi u fanynek Nikol, které jsou často samy také maminkami. Dobře tak vědí, co měla na mysli.

Některé z nich dokonce přidaly i své vlastní postřehy. Například že „v sousloví mateřská dovolená má slovo dovolená podobný význam jako slovo křeslo v sousloví elektrické křeslo.“ Pro jednu z obdivovatelek je zase „největší dárek, když může jet sama na nákup, projíždí mezi regály a říká si, jaká je to krása.“

Zdroj: Instagram/stibrovicnikolka

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu