Nevíte, kam v létě vyrazit v Praze s dětmi? Poradíme vám!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Praha (zdroj foto: freepik.com)

Pokud s dětmi trávíte čas v Praze, asi se nedá předpokládat, že je bude celý den bavit navštěvovat různé historické památky, bez ohledu na to, jak významné a krásné jsou. My jsme pro vás připravili pár tipů na výlety, které děti jistě ocení.


Dinopark Praha

Dinopark v Praze je velmi netradičně umístěný na střeše nákupního centra Galerie Harfa. S celou rodinou můžete podniknout výlet do druhohor – modely dinosaurů jsou v životní velikosti, dále zde najdete druhohorní přírodu či dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou. 4D kino je v ceně vstupenky, v létě pro osvěžení „mlhostromy“ a různé dětské atrakce.

Muzeum smyslů

Muzeum Smyslů je nejen zábavné, ale též vzdělávací místo, kde se může přiučit celá rodina. Najdete tu více než 50 exponátů, některé interaktivní. V různých místnostech zažijete optické iluze, změněnou perspektivu, změněné vnímání prostoru nebo například „fakírovo lože“, kdy si pohodlně lehnete na hřebíky.

Muzeum filmových legend

Muzeum filmových legend je poměrně novou atrakcí, která udělá radost každé věkové skupině. Návštěvníci tu najdou největší soukromou sbírku pop-culture exponátů v Evropě a v rámci muzea v Praze a Poděbradech můžete shlédnout rekordních 1.300 kusů filmových hrdinů z naší i jiných galaxií. Svou propracovaností postav jde o výstavu skutečně jedinečnou! Kromě vystavených exponátů zde najdete také dětský koutek, samostatnou expozici věnovanou hororu, projekci a různá překvapení.

Království železnic

Království železnic v Praze na Smíchově je úžasnou podívanou na funkční model stovky metrů kolejí s vláčky, modely aut a modely významných staveb v naší republice. Auta si dávají přednost na křižovatkách, vlaky ve stanicích zastavují, lanovka jezdí na Ještěd i zpátky, ve velkém modelu tramvaje a vlaku si můžete zahrát na řidiče či průvodčího. Děti výstava pobaví a dospělé ohromí svou propracovaností. Unikátní je také atmosféra střídání dne a noci a celková velikost modelu 574 m2.

Papilonia – Motýlí dům v centru Prahy

Představte si opuštěný chrám někde v deštném pralese, kde je teplota 26 °C a vlhkost vzduchu 80 %. Stromy, liány, částečně již zarostlé sochy ve skalách a všude poletují stovky motýlů – malých, velkých, barevných i méně pestrých, kteří si na vás v klidu usednou. 150 m2 plochy si rozhodně užijete!

ZOO Praha

Pražská ZOO se nachází v krásném terénu Trojské kotliny. Je zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, lanová dráha, vláček a mnoho atrakcí pro děti i dospělé. V roce 2018 byla ZOO Praha vyhlášena jako pátá nejoblíbenější na světě, což jen potvrdilo, že její návštěva je zážitkem, na který budete dlouho a rádi vzpomínat.

Výlety Prahou s dětmi mohou být velmi inspirativní!

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat