Nepřenášejte si nečistoty na pleť. Pravidelné mytí a čištění štětců na make-up je velmi důležité

Prakticky každá z nás se malujeme, minimálně každý všední den do práce. Pokud používáte na nanášení make-upu štětec, měla byste zpozornět. Pravidelné mytí štětců na make-up je zásadní, pokud se chcete vyhnout tomu, že si na pokožku obličeje opakovaně nanesete nečistoty. Jak co nejlépe své štětce vyčistíte? Zde je několik rad.

Jak často štětce umývat?

Optimální je mytí jednou za 7 až 10 dní. Už při nákupu štětců dávejte pozor na to, aby byly vyrobeny z vysoce kvalitních syntetických štětin z měkkého nylonu nebo taklonu (nikoli ze zvířecích chlupů)! Syntetické štětce se nijak neponičí ani častým mytím, a jejich očista je mnohem snazší!

Elektronický čistič štětců

Elektronický čistič štětců je rychlým a účinným řešením. Jestliže si ji koupíte, dostanete vše, co k čištění štětců potřebujete. Může se vám ale zdát, že jde o zbytečnou investici. Dostupnější variantou jsou silikonové čisticí houbičky, které pomocí přísavek připevníte ke dřezu nebo umyvadlu, a štětce přes ně skvěle odrhnete.

Čisticí a antibakteriální prostředky

K efektivní očistě lze použít mýdlo, dětský šampon nebo roztok, který si samy doma vyrobíte z tekutého mýdla a kondicionéru. Nejlepší je použít přírodní tekuté mýdlo z kokosového oleje. Tento olej je jemný a neparfémovaný, takže nedráždí ani citlivé typy pleti. Variantou je kondicionér, mýdlo a pár kapek olivového oleje. Nevhodné jsou těžké oleje, ty mohou při dalším použití štětce ucpat póry na pokožce obličeje!

Po vyčištění štětce důkladně opláchněte a vysušte ve vodorovné poloze na ručníku. Mezi jednotlivým mytím udržíte štětce čisté jejich proplachováním v antibakteriálním roztoku nebo každodenním postříkáním antibakteriálním sprejem.

V tomto ohledu vás může inspirovat současná situace a postup dezinfekce roušek, který je obdobný.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu