Nejlepší péče o pleť? Rozhodně ta přírodní!

Problém s pletí – může jít pouze o zdání či pocit, každopádně je potřeba jej řešit, aby dál člověka neobtěžoval.

Jak získat jemnou a krásnou pleť pomocí přírodních produktů si povíme v tomto článku a nezapomeneme ani na to, jak vůbec zjistíte, že vaše pleť potřebuje hydrataci.

Nedostatek hydratace

Že pleti chybí vlhkost poznáte, je-li pokožka napnutá nebo se na ní tvoří červené skvrny. V obchodech kromě krémů seženete i množství rozprašovačů s termální či minerální vodou, které obličej osvěží během dne. Můžete ale použít i mechanický rozprašovač, který naplníte  minerální vodou doma. Nejlépe působí voda s vysokým obsahem prospěšného hořčíku. Každá z minerálních vod dodává pleti nejen vlhkost, ale také množství minerálních látek a stopových prvků, čímž posiluje ochranu pleti a uklidňuje její podráždění.

Jaké masky si můžete vyrobit doma?

Je léto a v obchodech už lze koupit různé druhy ovoce, které se vám na pleťové masky budou výborně hodit.

Ananasová maska s hydratačními účinky

Vymačkejte z ananasu čerstvou šťávu, do ní namočte kousek látky a přiložte ji na obličej. Po zhruba 20 minutách smyjte vlažnou vodou.

Čistící a zvlhčující liliová pára

Na proužky nařezejte 2 květy lilií, dejte je do misky a doplňte několika okvětními lístky růže. Zalijte vroucí vodou a páru ve formě inhalace nechejte působit na pleť 10 minut. Lilie má účinky čistící, růže pak dodává vlhkost.

Vyživující bramborová maska

2 brambory oloupejte a uvařte do měkka. Potom je vidličkou rozmačkejte na kaši a        přidejte trochu ušlehané smetany. Směs naneste na obličej a nechejte působit do            zaschnutí. Když je maska suchá, omyjte ji z obličeje vlažnou vodou.

Maska z citronu proti vráskám

Smíchejte lžíci kvalitního oleje, bílek a lžíci citronové šťávy. Masku naneste na obličej štětcem na make-up a nechte působit 20 minut. Pak masku smyjte vlažnou vodou.

Na unavenou pleť jedině tvarohová maska

3 lžíce netučného tvarohu smíchejte s trochou podmáslí a olivového oleje. Naneste na obličej, nechte působit asi 30 minut, potom spláchněte vodou.

Uklidňující mandlová maska

Hrst mandlí namočte na 2 hodiny do vody. Pak je vyndejte, oloupejte a rozmixujte na hladkou kaši. Naneste na obličej a nechejte působit ½ hodiny, potom smyjte vodou.

Jahodová maska pro osvěžení

Banán rozmačkejte na kaši, potom přidejte ½ lžičky čerstvé citronové šťávy. Dále rozmačkejte 5 zralých jahod a spolu se 2 lžičkami medu vmíchejte do banánové kaše.     Naneste na obličej a nechejte působit asi 20 minut. Potom smyjte  vodou.

V přírodě je zkrátka z čeho vybírat – ovoce a zelenina obsahují vitaminy, minerály či další prospěšné látky, které si vaše pleť určitě zaslouží!

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT