Nejčastější vady na kráse a jak si od nich pomoct?

Na světě snad není žena, která by byla naprosto sama se sebou spokojená. Ať už se jedná o typ postavy, brzkých šedivých vlasech nebo zažloutlé zuby. Připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších vad na kráse, které řeší mnoho z nás.

Srostlé obočí a chloupky na nevhodných místech na obličeji

Není žádným tajemstvím, že některým holkám rostou přebytečné chloupky i mezi obočím. Tyto chloupky jsou ale neškodným rysem, často dědičným. Snadno je odstraníte vytrhnutím pinzetou na několik dnů. Pokud se chloupky objevují nad rty nebo na bradě, můžete využít depilační krém na obličej nebo laserové odstranění chloupků.

Celulitida

Tak schválně, zkuste si zmáčknout kůži na stehně. Objevila se vám tam celulitida? Buďte v klidu, tu má téměř každá žena na světě. Celulitida je jen normální tuková vrstva pod kůží. Její viditelnost může snížit fyzická aktivita zaměřená na stehna a zadek. Nebo můžete využít optický klam, kdy na tmavší pokožce celulitida není tolik vidět. Na trhu jsou i různé kosmetické procedury.

Červenání obličeje

Lidé se červenají, jakmile se stydí nebo jsou v rozpacích. Ale když se vám na tvářích, čele nebo bradě červené skvrny objevují náhodně, bez příčiny, s velkou pravděpodobností jde o růžovku. V takovém případě navštivte svého dermatologa. Existují léky a krémy, které vám mohou pomoci.

Šediny

Pokud je vám méně než 40 let, a více než polovina vašich vlasů je šedivých, zkrátka předčasně šedivíte. Nejčastěji se jedná o genetiku, může jít také o poruchu štítné žlázy. Nejlepším řešením jsou barvy na vlasy. Pamatujte, že šedivé vlasy neznamenají rychlejší stárnutí.

Strie

Když se pokožka vlivem těhotenství, přírůstkem váhy nebo normálním růstem v dospívajícím věku natáhne, mohou se na ní projevit tzv. depresivní linie. Tyto strie jsou typem jizvy, která je zpočátku červená až fialová, a postupem času vybledne do lesklé bílé barvy. Nejčastěji se vyskytují na břiše, stehnech, bocích, prsou a dolní části zad. Chemický peeling nebo laserová operace jejich viditelnost mohou snížit. Bohužel, krémy obvykle moc nepomáhají.

Špatný dech

Čistíte si zuby dvakrát denně a používáte zubní nit – a i přesto máte v ústech nepříjemnou chuť, jenž je známkou špatného dechu? S velkou pravděpodobností za to může onemocnění dásní, pálení žáhy, sucho v ústech nebo dokonce infekce dutin či strava. V každém případě se poraďte se svým zubním lékařem.

Zarostlé chloupky

Objevily se na vaší kůži červené pupínky či hrbolky po holení? Přestaňte se na chvíli holit, jedná se totiž o zarostlé chloupky. Předejít jim můžete tak, že budete dodržovat správný postup při holení. Nejdříve si dejte horkou sprchu, poté naneste holicí gel nebo pěnu a pomocí ostrého holícího strojku chloupky po směru jejich růstu odstraňujte.

Žluté zuby

Jste milovníci kávy, čaje nebo červeného vína? Je jasné, že v tomto případě vám vaše bílé zuby dlouho nevydrží. Jejich odstín ovlivňuje také kouření a některé léky. Základním krokem k jejich bělosti je pravidelné čištění a používání zubních nití. Pomoci mohou také různé bělicí přípravky.

Naše těla nejsou dokonalá, vždy se najde něco, se nám nebude líbit, ale záleží, jak s nimi každá z nás naloží.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu