Nechtějte vztah bez sexu a zapojte partnera zpět do hry

Každý vztah se po určité době dostane do stereotypu a vytrácí se z něho vášeň a chuť na sex. Tohle je však začátek konce – dlouho to fungovat nebude. Nedostatek sexu vede k hádkám a odcizení partnerů ve vztahu.

Nečekejte na zázrak, že se něco změní samo od sebe. A převezměte iniciativu do vašich rukou.

Udělejte si vědomě čas na sex

Možná sama netoužíte po sexu. Jste unavená z práce, po koronaviru čelíte nepříznivé ekonomické situaci nebo se s partnerem hádáte. Přesto byste si společný sex neměli upírat. Vytvořte si pro něj prostor za každé situace. Zapomeňte na své problémy a najděte si chvíli jen pro sebe. Domácí práce nebo Instagram chvíli počkají. Dokázat si udělat čas na sex je stejně důležité jako si uvařit oběd nebo si dát pořádnou koupel.

Mějte sex, i když na něho zrovna nemáte náladu

Nečekejte ani na to, až vy i váš partner budete chtít oba sex, to se také nemusíte dočkat. Místo toho, abyste čekala, až budete mít náladu, tak to prostě udělejte. Pokud chcete věci otočit, musíte oba začít uvažovat jinak. Pokud váš partner netouží přímo po sexu, nemusíte mít pohlavní styk. Existují i jiné formy uspokojení, které neodmítne. Nebo spolu jen ležte v posteli a objímejte se. I to je důležité.

Čtěte také: Evžen (60): Vedeme vztah bez sexu a jde to.

Řekněte partnerovi, po čem toužíte

Nebojte se experimentů. Vnesou do vašeho sexuálního života novou vášeň. Rozdmýchají možná to, co už jste myslela, že nikdy nezažijete. Není od věci ani říct narovinu partnerovi, po čem toužíte. Naše potřeby a sexuální fantazie se s věkem mění, proto byste se i vy měla ptát, co by se líbilo jemu. Pokud nejste schopná mluvit otevřeně o takových věcech, vytvořte si dotazník a všechno do něj napište. Tuto metodu používá více párů, než si myslíte.

Pokud svému vztahu nevěnujete čas a úsilí, budete mít v životě čím dál tím méně sexu, a to povede k frustraci.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT