Natalia Oreiro: Divoký anděl, který neztratil nic ze své přitažlivosti

V devadesátkách po Sametové revoluci se v televizi jako by roztrhl pytel s romantickými telenovelami, jež přibily diváky k televizím. Ti nebyli v éře socialismu zvyklí něčemu podobnému, protože vyrůstali většinou na tvorbě Jaroslava Dietla.

A najednou se před nimi objevily hektolitry vášně, spletitých vztahů a napětí, jak to všechno dopadne. Možná si i vy pamatujete na argentinského Divokého anděla v podobě krásné Natalie Oreiro. Jaká byla její další kariéra?

Herečkou chtěla být od dětství

Vlastním jménem se tato uruguayská herečka a zpěvačka jmenuje Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié de Mollo. Než by své jméno vyslovila, další díl seriálu by skončil. Proslavila se tedy jako Natalia Oreiro. Jejím snem už od dětství bylo herectví. Od svých 8 let chodila do kurzů, kde se učila hrát, do svých sedmnácti let se objevila ve více než 30 reklamních spotech. Není divu, že byla tak žádaná, její krása z ní sálá na kilometry daleko.

Protože to s herectvím myslela vážně, odstěhovala se do Buenos Aires v Argentině, aby zde zkusila své štěstí. Podařilo se jí získat malé role v několika telenovelách, než přišla role klíčová – ztřeštěná Mili v lehce komediálním seriálu Divoký anděl (1998). Vzhledem k počtu dílů, jichž je celkem 270, se jedná o jednu z nejdelších telenovel v historii. Natalia nazpívala i titulní píseň Cambio dolor a vydala své první CD.

Seriál Divoký anděl si získal velkou popularitu nejen v Argentině, ale prakticky po celém světě. Natalia zavítala také do Prahy, kde byla nadšeně přivítána svými českými fanoušky.

Tvorba Natalie Oreiro po Divokém andělovi

Další telenovela Kachorra (2002) již věhlasu Divokého anděla nedosáhla. Na nějakou dobu tedy pověsila Natalia Oreiro účast v mýdlových operách na hřebík a pustila se do filmování. Ve filmu Cleopatra (2003) si zahrála hlavní roli, kvůli které se musela nechat ostříhat na ježka a zhubnout 7 kilogramů. Film slavil úspěch zejména v zemích Latinské Ameriky, USA a Kanady.

Nataliin osobní život

Se svou první velkou láskou, hercem Pablem Echarriem, se rozešla po pětiletém vztahu. Jejím manželem je o dvacet let starší rocker Ricardo Molla, za kterého se provdala po půlroční známosti. Společně žijí v Buenos Aires a vychovávají syna jménem Merlín Atahualpa.

Ve své domovině patří Natalia mezi nejžádanější celebrity. Vystupuje v televizi, bojuje za přírodu, točí filmy a účinkuje v seriálech. Nadále se věnuje zpívání a všechny její koncerty bývají beznadějně vyprodané. Pustila se dokonce do podnikání v oboru módního návrhářství. Vlastní svoji módní značku, s níž sklízí úspěchy.

Škoda, že z očí českých diváků zcela zmizela, protože se jedná o zábavnou a přirozeně krásnou ženu, jež neztratila svůj půvab ani po čtyřicítce. Zajímavé by bylo bezesporu vidět také její filmy.

Zdroj: imdb.com, csfd.cz, biography

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT