Namíchejte si nejlepší koktejly pro svoji pleť

Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz

Trh s kosmetikou překypuje různými séry, která slibují nejrůznější účinky. Každá složka umí něco, ať už jde o kyselinu hyaluronovou, vitaminy, ovocné kyseliny či zázračný olej.

Ale ono nestačí jen vybrat přípravky, které vaše pleť potřebuje a prostě je nanést přes sebe, tak snadné to není. Vaše pleť by mohla dopadnout stejně, jako když pejsek s kočičkou vařili dort.

Zkusíme vám poskytnout základní pravidla pro mixování nejlepších, a hlavně bezpečných, koktejlů pro vaši krásu.


Pro vysušenou pleť – hydratační orgie

PHA kyseliny jsou podobné kyselinám ovocným (AHA), ale dokáží mnohem lepší věci. Takže PHA séra můžeme jen doporučit. Vrchní vrstvu pleti totiž zbavují odumřelých buněk a pleť důkladně zhydratují. Séra se používají jako první.

Kyselina hyalurnová je známá schopností hodně vázat vodu, a tak je vhodné nanést ji jako druhou vrstvu.

Skvalen umí všechnu dodanou vláhu v pleti udržet, přitom však nevytváří neprodyšnou vrstvu a neucpává póry. Ten použijte coby svrchní vrstvu.

Pro vyrovnání povrchu a proti pupínkům – sametová péče

K vyhlazení pleti je vhodné použít nejprve čistící gel. Některé gely jsou určeny pouze pro aplikaci na oblasti, kde se pupínky tvoří, mohou obsahovat silně koncentrovanou kyselinu salicylovou. Ta zklidňuje a má antibakteriální účinky. Hned v dalším kroku nasaďte účinné dávky niacinamidu a zinku. Výsledkem je zklidněná a vyčištěná pleť, které na závěr už stačí pleťová voda s kyselinou hyalurnovou, pleť potom bude vlahá, ale bez maštění.

Zářivé přípravky pro pleť mdlou a proti tmavým flekům

Hydratační tónovací voda s kyselinou mléčnou se postará o jemný peeling a zároveň je prvním kolem rozjasňování. Pak přijde na řadu sérum s vitaminem C, které zajistí hlavní rozzáření pleti a zároveň je prevencí proti pigmentovým skvrnám. Nakonec vše korunujte UV ochranou, bez ní totiž přijde veškeré rozjasňování vniveč. Moderní textury jsou velmi lehké, takže se nemusíte bát případného ucpávání pórů.

Pro přecitlivělou a podrážděnou pleť – ráj zklidnění

Olej se maže pod oblíbený krém, ale krém můžete s olejem též smíchat! Nebo olejem začněte, zejména pokud je v něm obsah avokáda. Pleť fantasticky vyživí a připraví pro další nanášení přípravků. Z nich se doporučuje hlavně krém lehký, ideálně obsahující matricin a chamazulen z heřmánku, další přírodní látky zklidňující pleť, a také omega mastné kyseliny. Takový krém si umí poradit i s drobnými záněty. Na závěr pleť postříkejte zklidňujícím sprejem s probiotiky. Sprej můžete použít také kdykoliv během dne, pokud cítíte na pleti podráždění.

Na více druhů problémů s pletí používejte nejprve několik týdnů jednu kůru, potom několik týdnů zkuste kůru jinou.

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.