Náhlý odchod Libuše Šafránkové všechny zasáhl. Vzpomínku do nebe jí poslalo mnoho kolegů.

Když se ve středu odpoledne v médiích objevila informace, že Libuše Šafránková zemřela, nikomu se nechtělo smutné zprávě věřit. Sice se vědělo, že zdravotní stav oblíbené herečky s nezapomenutelným smíchem, není úplně dobrý, ale její možný brzký odchod si nikdo nepřipouštěl. Půvabné herečce následně začali úctu, společně se soustrastí rodině, vyjadřovat obyčejní lidé i mnohé známé osobnosti.

Smutní nejen ti, kteří ji znali osobně

Jednou z nich byla také herečka Anna Geislerová, která na svém instagramovém profilu zveřejnila ne tak známý černobílý snímek mladé Libušky s poděkování za všechnu radost, kterou nám dala. Stejně jako u dalších příspěvků, které zveřejnily například zpěvačky Leona Machálková a Lucie Bílá či herečky Jitka Schneiderová a Dagmar Havlová, se i u příspěvku Anny Geislerové začaly brzy množit komentáře jejích fanynek. Pro mnohé z nich, stejně jako pro většinu z nás obecně, byla totiž Libuše Šafránková kouskem dětství a zároveň symbolem Vánoc, především díky nezapomenutelné roli Popelky.

Někteří si ve spojitosti s pohádkou Tři oříšky pro Popelku vzpomněli i na Karla Gotta, který k pohádce nazpíval ústřední melodii, a vyjádřili přání, že tyto dvě výjimečné osobnosti a zároveň šlechetní a skromní lidí už jsou v nebi spolu.

Hvězda našeho srdce

Obrovský herecký talent Libuše Šafránkové byl patrný již od útlého mládí. Jednou z jejích prvních rolí byla Barunka ve filmové adaptaci Babičky Boženy Němcové. Tehdy jí bylo pouhých sedmnáct let. Nesmazatelnou stopu zanechala pak ve světě pohádek, a to nejen díky Třem oříškům pro Popelku, ale také mnoha dalším pohádkám, jako například Princ a Večernice, Třetí princ, Sůl nad zlato či Nesmrtelná teta.

Zářila ale i v mnoha komediích, jmenujme alespoň Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Vrchní prchni!, Vesničko má středisková či Slavnosti sněženek. V devadesátých letech byla neodmyslitelnou součástí oscarového snímku Kolja, Báječných let pod psa i filmu Všichni moji blízcí. Zcela oprávněně pak v roce 2008 vyhrála anketu s názvem Hvězda mého srdce. Jejím životním i filmovým partnerem byl herec Josef Abrhám. Libuše Šafránková zemřela pouhé dva dny po svých šedesátých osmých narozeninách.

Zdroj: Instagram/geislerka, csfd.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu