Nachystejte si léčivou koupel. Prospěje kůži i imunitě

Letní dny jsou v plném proudu. Příroda je ve fázi plození a i vy můžete její dary využít pro svůj prospěch. Některé ingredience si můžete natrhat sami v přírodě, pro jiné koupele vám postačí návštěva zdravé výživy nebo drogerie. Jdeme si nachystat příjemnou relaxační koupel.

Dvakrát týdně

Ano, přesně toto je minimum, které pro své tělo a duši můžete udělat. Dopřát si dvakrát týdně relaxační koupel zvládne skutečně každý a její příznivé účinky na vaše zdraví, fyzické i psychické, jsou blahodárné. Už jen to, že se na chvíli zastavíte a zklidníte, vašemu imunitnímu systému obrovsky prospěje. Než si do vany vlezete, zapalte si v koupelně několik svíček a mobil odložte do bezpečné vzdálenosti. Pusťte si na něm relaxační hudbu zvyšující vibrace člověka. Právě tato hudba je považována za léčivou.

Ráj pro kůži celého těla

V létě často trpíme na vysušenou kůži. Současná situace a používání dezinfekce jí také příliš neprospívá. Pokud rádi chodíte bosky, možná také zjišťujete, že vám kůže na chodidlech nepříjemně tvrdne. Kromě odstraňování tvrdé kůže se zaměřte i na její zvláčnění. A právě k tomu vám dopomůže naše první koupel, kterou si oblíbila i hollywoodská kráska Sofia Vergara. Ta totiž nedá dopustit na kokosový olej.

Do připravené teplé lázně přidejte lžíci kokosového oleje a pokud máte, tak i kapku vaší oblíbené vonné esence, například levandulový olej, citronelu, eukalyptus. Do lázně ponořte celé tělo i vlasy. Vaše kůže vám poděkuje!

Růže kam se podíváš

Léto přeje vůním. Chcete si zlepšit náladu a vyladit smysly? Nachystejte si koupel z růžových lístků a květů. Při jejich sběru rozhodně nešetřete! Klidně si jich opatřete dvě sklenice, než se do koupele dáte. Aby byla koupel svěží, do vany vložte i na tenké plátky nakrájený citrón nebo pomeranč. Nezapomeňte na trochu kokosového oleje.

Léčivý měsíček

Blahodárné účinky kokosového oleje můžete směle kombinovat s přírodní silou měsíčku. Ten si dokáže poradit s ekzémem, rankami na kůži i s vysušenou pokožkou. V lékárně si pořiďte sušený měsíček a měsíčkový olej. Právě tyto dvě ingredience se stanou základem pro vaši voňavou koupel. Několik květů měsíčku vložte do příjemně teplé vany a přidejte lžíci měsíčkového oleje. Pomocí koupele doputuje ke všem povrchovým částem vaší kůže a ta bude vrnět blahem!

Lia Kees: Komplexy, nejistota, minulost – jak překonat svůj stín?

Citrónová tráva vás nabudí a rozveselí

Dalším evergreenem mezi životabudiči je citrónová tráva. Tu seženete v každé lékárně. Z jejího odvaru se připravuje koupel, která dokonale nabudí vaše smysly. Do koupele si přidejte lžíci olivového oleje, abyste pečovali o kůži celého těla.

Co říkáte na naše tipy? Také se vám zdá skvělé, že o sebe můžete dokonale pečovat i tak, že si třeba trochu zalenošíte? Pojďte do toho a dopřejte si svůj kousek nebe.

zdroj: autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu