Monika (31): Single život aneb zlomené srdce je mrcha

Nešťastná láska, zlomené srdce a náhlý single život. Většina z nás to někdy zažila. Jenže co s tím? Co člověku pomůže, aby se jen netrápil a neupadal do depresí. A nepotuloval se náhle prázdným bytem sem a tam se slzami v očích?

Život single ženy

K tomu, abyste se necítila dobře, úplně stačí, že jste najednou na všechno úplně sama. A paradoxně nejhorší je, když konečně potkáte někoho, kdo se vám opravdu hodně líbí – a „vyvolený“ bohužel vaše city neopětuje. Může se vám to stát se stejným chlapem opakovaně, a to je úplně špatně. Může dokonce i k něčemu dojít, když má slabou chvilku, a to už je úplně… bez komentáře.

Nebo se vám stane, že se opakuje románek s tím, kdo vás opustil. Katastrofa! Možná je za vším romantická naděje, že tentokrát to bude úplně jiné. A skvělé. V televizních novelách se přeci takové věci dějí pořád! Jenže jsme v realitě a pravděpodobný výsledek je, že od bývalého – současného dostanete pouze „nový model kopaček“.

„Musíš se přes něj dostat, nic jiného nepomůže!“ Tak to mi radí všichni. Ale jak to tak asi mám udělat? Rady jsou různé, nejčastějším řešením je prý rychle se vyspat s někým jiným. Nebo se opít. „To jsem taky zkusila, a fakt nikomu nedoporučuji. Na chvíli jsem zapomněla, to ano, druhý den jsem zjistila, že jsem zapomněla vlastně celý prodloužený večer. Pořádná kocovina a stále zlomené srdce dohromady, to je příšerné utrpení.“

Takže znovu: pomůže pařba či žranice?

Můžete to vyzkoušet, někomu pařba pomůže, ale musí být přiměřená! Ne se opít do zapomnění, ale pobavit se s kamarády, vidět nové možnosti, vidět, že přeci jen na všechno sama nejste. Také si můžete vyzkoušet zapomenout přes jídlo, říká se přeci, že dobré jídlo zvedá přirozeným způsobem produkci hormonů štěstí. Tahle varianta – snažit se zapomenout díky jídlu, především sladkému – vede často jen k další frustraci, kdy se vám podaří rychle ztloustnout. A další neoblíbená činnost je tu: nutnost začít cvičit a držet diety. To už je trochu moc, ne?

Sex na rozptýlení, zabírá to?

Zase záleží na tom, jaká jste. Já zkusila poměrně bezpečnou verzi a pozvala si na večeři kluka, se kterým jsem chodila před panem Božským, který mi zlomil srdce nadvakrát.

„Dobré jídlo a sex, to už přeci zabrat musí!“ opakovala jsem si dokola. Ale když ona „vytoužená“ (ani moc ne) chvíle přišla, seděla jsem v kuchyni bez trochy chuti k jídla a absolutně bez chuti na něj. Byla jsem tak nervózní, že jsem pořád něco povídala. Martin se smál: „Jsem rád, že sis zrovna mě vybrala na sex pro zapomnění. Ale neboj, dneska k ničemu nedojde, pustíme si film a ráno ti přichystám snídani do postele.“ Bylo by skvělé, kdybych ho dokázala milovat, pravého gentlemana.

Brečet, brečet a brečet

Vlastně to nakonec pomáhá nejlíp. Vypustíte tak emoce. Pusťte si hudbu, která vám rve srdce. A brečte, dokud to jen půjde. „Tíha na prsou se konečně trošičku uvolnila. Pochopila jsem, že to časem nějak půjde. Bohužel, až časem.“

Neexistuje žádný zázračný lék na zlomené srdce. Ani když je zlomené jen jednou, ani když je rozcupované na kousky. Chce to čas. A vy musíte hlavně zjistit, co je pro vás v tuhle dobu to dobré. Být sama a spát? Spěte. Chodit na pařby? Jistě, opíjejte se. Časem se srdce zacelí a pak se uzdraví natolik, že v něm bude dost místa pro dalšího pana Božského.

Rozchody jsou těžké, zůstat sama je těžké a těžké je i to, že musíte být trpělivá. Hlavně si nic nevyčítejte! Rozchod není vaše vina a to, jak se s tím vyrovnáváte, to si nevyčítejte už vůbec! Prostě je to tak potřeba, vaše tělo i mysl to potřebuje, dostanete se z toho, žádný strach!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT