Míša (28): Valentýn může být pěkná past! Já a můj partner to moc dobře víme

Den svatého Valentýna není o tom, co dostanete. Je to o tom, co si od svého partnera přejete. Svět vás nutí myslet si, že na Valentýna potřebujete čokolády a květiny. Někdy ale stačí obejmout, dát si sklenku vína a naplánovat filmovou noc. Klíčem k úspěšným oslavám Valentýna je udělat si společnou radost, přesně podle svých představ.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Představa se s věkem mění

Anketa: Už máte pro svého partnera dárek k Valentýnu?
Celkem hlasů: 115

„Procházka uličkami jakéhokoli obchodního řetězce stačí, abyste si mysleli, že je strašný neúspěch, pokud nedostanete květiny, obřího medvídka nebo krabici čokolády větší než váš obličej. „Vím to, protože jsem si myslela totéž,“ říká Míša (28). Se svým přítelem chodí už 9 let, a teprve před několika letech oba našli to, co k Valentýnovi potřebují a chtějí. Než se jim to povedlo, předcházela řada neúspěchů.

Romantik?

„Můj přítel nebyl nikdy romantický typ. Držíme se sice za ruku i na veřejnosti a otevírá mi dveře, ale oblečení, vybírání šperků či návštěvy pětihvězdičkových restaurací pro něj nikdy nebyly. Asi chápete mé překvapení, když mi na náš úplně první Valentýn dal malý prsten ve tvaru srdce,“ pokračuje Míša. Tehdy ještě bydlela u rodičů, a tak spolu chvíli poseděli na gauči a potom odešel. „Bylo to rozkošné a mělo to punc pravého Valentýna,“ pochvaluje si Míša vzpomínku.

Další roky

„Pak přišel další rok a já čekala něco podobného. Místo toho se konalo rande v kině u nudného filmu, a pak jsme šli domů a spát,“ popisuje Míša svou další zkušenost. Z takového večeru byla poněkud roztrpčená, ale nechala to být. Co taky jiného. O rok později dostala běžecké boty, ačkoli sport nesnáší. Moc romantické to tedy nebylo, ale každá snaha se cení…

50 odstínů šedi

Míša se rozhodla, že další valentýnský den vezme do svých rukou a připraví něco opravdu jedinečného. To se jí povedlo! Premiéra filmu „50 odstínů šedi“ běžela v kinech, a tak Míša zakoupila lístky, bičíky, pouta, perfektní oblečení a pár dalších pomůcek. „Šli jsme na večeři, vypili pár drinků a sledovali film. Není nic trapnějšího, než když sedíte v plném kině s dalšími desítkami manželek a díváte se na sexuální film,“ ještě teď se Míša otřásá odporem. Ale to zdaleka nebyl konec!

Odstíny v praxi

„Po filmu jsme zamířili domů a trapas pokračoval. Přítel absolutně nevěděl, co se děje, když jsem se převlékla do sexy podivného oblečku a přinesla ony nástroje pro sexuální hrátky,“ vypráví Míša a mírně se u toho červená. Snažila se mu už předtím něco naznačit, ale nic nepochopil. Nevadilo to, protože takové „praktiky“ se ani jednomu z nich nelíbily a některé „nástroje“ ani nedokázali správně použít! Skončilo to všeobecným veselím a smíchem, když se nazí honili po pokoji. Praštěný nápad!

Perfektního den v novém

Míša pokračuje ve svém vyprávění: „Odložila jsem tedy své myšlenky na dokonalý červeno-růžový romantický den a zaměřila se na to, co by pro mého přítele bylo tím pravým. Nic mne nenapadalo, a tak jsem aspoň připravila svou oblíbenou slaninovou specialitu,“ směje se Míša a vesele dodává: „Jeho oči se rozzářily, když si na té dobrotě pochutnával. Snad nikdy jsem ho neviděla tak šťastného!“

O čem je Valentýn?

„Zkusili jsme zkrátka všechny možné způsoby a každý rok byl jiný. Někdy jsme jeli na wellness pobyt, jindy se váleli na gauči u televize, a někdy to bylo opět o slanině. Vždy se snažíme udělat to, co potřebujeme a u čeho se budeme cítit šťastní,“ uzavírá Míša. A má pravdu. Tento den není o tom, co super originálního zveřejníte na Instagramu, Facebooku, nebo čím se budete chlubit svým přátelům. Jde o to přinést do života víc lásky, připomenout si, že se stále máte rádi a že jste spolu šťastní.

Míša je moc ráda, že po letech tohle vše nakonec pochopila. A nezapomínejte, láska prochází žaludkem!

Autor: Katka Procházková

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT