Míša (28): Nevyznám se v sobě, vyspala jsem se se svým přítelem a následně i s kamarádkou

Již od mých pubertálních let jsem si byla jistá, že jsem heterosexuální, a vůbec nad svou orientací nemusím přemýšlet. To se však změnilo jednoho dne, kdy jsem zjistila, že mě mohou přitahovat i ženy.

Spokojená s přítelem

Již čtyři roky jsem se svým přítelem, se kterým jsem vždycky byla spokojená. Klape nám to ve všech rovinách, a to i v té sexuální. Jednou jsem však vyrazila na večírek, společně se svou dlouholetou kamarádkou Klárou, o které vím, že je lesba. Celý večer jsme se skvěle bavily, na závěr jsme se přesunuly k ní domů, protože jsem tam měla přespat. Přeci jen vlivem alkoholu, kterého jsme nevypily málo, se zábrany značně uvolnily. Řekla mi, že se jí už pár měsíců líbím, ale že chápe, že jsem šťastně zadaná a chtěla mi to jen říct.

Skončily jsme v posteli

Já jsem se však okamžitě chytla toho, co mi řekla. Aniž bych nad tím nějak přemýšlela, najednou jsme se začaly líbat. U toho to však neskončilo, jelikož jsme se přesunuly do postele. Nečekala jsem, že by k tomu mohlo dojít, ale vyspala jsem se se svou kamarádkou. Když jsem se ráno vzbudila v její posteli, bylo mi strašně trapně. Sbalila jsem se a vyrazila jsem domů za přítelem. Kláře se to však zřejmě líbilo, protože ještě po cestě mi přišla zpráva, jestli se znovu sejdeme.

Nevím co dál

Když jsem přišla domů, přítel na mne čekal s kyticí a omluvou, jelikož se mi chtěl omluvit za včerejší hádku. Na tu jsem si upřímně vůbec nevzpomněla. Jeho to však tížilo. Nakonec došlo i na usmiřování v posteli. Poté jsem měla v hlavně strašný zmatek, protože jsem neměla tušení, jestli to s Klárou byl jen úlet pod vlivem alkoholu, nebo bych to měla brát jako něco víc.

Od té doby velmi často přemýšlím nad svou sexualitou. Jestli to bylo jen jednorázové uklouznutí, nebo nejsem heterosexuální, jak jsem si vždy myslela. Navíc mě trápí vina, že jsem přítele podvedla. Nevím, zda mu to všechno říct.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT