Mirka (31): Otěhotněla jsem, jako těhotný se však začal chovat spíše můj muž

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, měli jsme z toho oba s manželem radost. To jsem však ještě nevěděla, co mě celé tohle období čeká. Přijde mi, jako by se snad můj muž zbláznil.

Nenechám se vystresovat

Období těhotenství mnoho žen změní a není se čemu divit, protože je to velká událost nejen v životě ženy. Já však těhotenství nijak zvlášť neprožívám. Jsem za to ráda, v podstatě nic se totiž u mě nezměnilo. Mému okolí někdy přijde, že jsem až moc chladná. Já však na druhou stranu nerozumím ženám, které s otěhotněním přestanou umět mluvit o čemkoliv jiném než je mateřství a miminko. Můj muž býval taky takový, ovšem když jsem otěhotněla, naprosto se změnil.

Sdílíme těhotenství

Oproti tomu, jak já jsem v klidu, můj manžel se zbláznil. Někdy mi připadá jako by to měl být on, komu v břiše roste miminko. Vždy býval flegmatický a nenechal se jen tak něčím rozhodit, to se však s příchodem mého těhotenství změnilo. Najednou je z něj úzkostný a děsně starostlivý chlap, se kterým je někdy opravdu těžké vycházet. Nerozumím tomu, proč to začal prožívat více než já. Dokonce s oblibou čte různé články, aby věděl, jak zajistit bezproblémový průběh těhotenství a správnou péči o miminko.

Neustále mi radí

Manžel je velmi aktivní, neustále hledá nové informace. Dokonce mi pořídil i několik knih o tom, jak by se těhotná žena měla stravovat. Aby toho ale nebylo málo, vyhledává i různé aktivity pro nastávající maminky. Řeší i takové drobnosti, jako je druh muziky, který má pozitivní vliv na miminko. Přijde mi na hlavu, že se o vše stará mnohem více než já, když ve skutečnosti jsem já ta, kdo dítě nosí. Obavy měl i o to, abych používala správnou kosmetiku, abych předešla striím.

Čtěte také: Brigita (30): Jsem „autosexuálka“?

Vůbec nerozumím tomu, co se s mým mužem stalo. Někdy je opravdu vtipné, na co všechno se dokáže zaměřit, aby mi poradil a postaral se o to, že vše bude probíhat správně. Dlouhodobě už to však dokáže být vyčerpávající.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT