Mirka (28): Nastoupila jsem do nového zaměstnání. To, co mi provádí šéf, je vrchol buranství

Pomalu se mi blížil konec rodičovské dovolené – a já jsem si musela najít nové místo. Byla jsem doma již čtvrtým rokem a můj původní zaměstnavatel během té doby skončil. Měla jsem docela obavy, jestli se mi podaří někde zakotvit.

Ale povedlo se a já byla velmi šťastná. Ovšem ne na dlouho. Kdybych věděla, jaké to v práci bude, raději bych tam ani nenastoupila.

Nové zaměstnání jsem našla celkem rychle

Jsem vystudovaná ekonomka. Nikdy jsem nebyla příliš ambiciózní, ale je pravda, že po rodičovské dovolené jsem se do zaměstnání už docela těšila. Na druhou stranu jsem přemýšlela, jak to všechno budu zvládat. Rodina, práce a k tomu se postarat o dítě, což obnáší zavézt ho do mateřské školky a odpoledne ho z ní opět vyzvednout. Potřebovala jsem mít volnou pracovní dobu nebo zkrácený úvazek, abych to všechno zvládala.

Na manžela jsem se v tomto ohledu moc spoléhat nemohla, protože pracoval jako manažer, a starost o rodinu tak stála nejvíce na mně. Takže jsem byla nakonec ráda, kdy můj nový zaměstnavatel kývl na to, že budu mít zkrácený úvazek. A tak jsem začala pracovat na šest hodin.

Příjemný kolektiv a všímavý šéf

S kolegy jsem se snažila vycházet co nejlépe a vypadalo to, že máme docela dobrý kolektiv. I na tom hodně záleží, jestli se člověk v práci cítí dobře. Dokonce ani na šéfa jsem si nemohla stěžovat. Tedy ze začátku. Vypadalo to, že jeho zájem o mě je čistě profesionální. Vyptával se, jak se mi v práci líbí a jak to zvládám. On ale takový byl i k ostatním, takže jsem v jeho jednání zprvu neshledávala nic špatného. Jenže pak jsem s ním jela na služební cestu.

Nebylo to naštěstí na noc, to si ani neumím představit, jak by to mohlo dopadnout. Ale i tak mi to stačilo. Během celé cesty autem do místa, kde jsme měli obchodní schůzku, mi dělal nemístné návrhy. Občas mi sáhl dlaní na koleno a pořád se na mě usmíval. Opravdu jsem nevěděla, co dělat, a připadala si jako malá holka. Z rozjetého automobilu se špatně vystupuje. Celou obchodní schůzku jsem byla jako na trní. Ale snažila jsem se zachovat chladnou hlavu, abych nic nepokazila.

Sexuální návrhy, které se mi zhnusily

Zpátky jsme se šéfem jeli až za tmy. Vymínil si totiž, že s ním musím zajít na pozdní oběd. Nešlo se z toho vyvléci, takže jsem šla. Během něho mi řekl, že když budu na něho milá, mohu se mít v práci přímo královsky. On že se umí dobře odvděčit. Odpověděla jsem, že jsem šťastně vdaná, načež on odvětil, že to přece není na závadu.

A nakonec i rodina ocení, když do ní přinesu více peněz na odměnách. A manžel se nemusí nic dozvědět. On umí být diskrétní. Abych se šéfa nějak zbavila a dal mi pokoj, řekla jsem mu, že si to nechám projít hlavou. S tím jsme tedy jeli zpátky.

Nyní jsem v situaci, kdy se do práce vůbec netěším. Vím, že šéf bude na mě naléhat, jak jsem se rozhodla. Možná dám výpověď, jenže to zase nepochopí manžel. Fakt nevím, co dělat.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT