Miminku se nechce ven, a tak se Tereza Fajksová snaží přírodě napomoci

Modelka Tereza Fajksová původně myslela, že touto dobou z ní bude již dvojnásobná maminka. Jenže jak se často říká, člověk míní a život mění… Přestože termín předpokládaného druhého porodu již byl, jak modelka na svém instagramovém profilu svým fanouškům sdělila, je stále 2 v 1. Snaží se proto přirozenému porodu co nejvíce napomoci.

Jak porod uspíšit?

V komentáři ke své poslední zveřejněné fotografii se totiž svěřila, že absolvovala tak zvaný Hamiltonův hmat. Jedná se o speciální metodu, jejímž cílem je vyvolání porodu. Lékař během ní uvolní část plodových obalů, které naléhají na pánevní vchod. Tím následně dojde k vyplavení hormonů, které spouštějí porod. Pokud je metoda úspěšná, porod po jejím provedení nastává přibližně do čtyřiceti osmi hodin. Hmat je nazvaný podle britského lékaře, který ho jako první provedl již na začátku devatenáctého století. Jak ale Tereza v komentáři napsala, jí zatím Hamiltonův hmat nepomohl. Tereziny fanynky se u příspěvku rovněž svěřují se svými zkušenostmi, mnoho z nich totiž Hamiltonův hmat také podstoupilo.

Rozrůstající se rodina

Modelka, která se nejvíce proslavila díky vítězství v mezinárodní soutěži krásy Miss Earth 2012, je už pyšnou maminkou dvouleté dcerky Lilien. Tu musela Tereza, kvůli pozici koncem pánevním, rodit císařským řezem. Druhé miminko je sice otočené dobře, ale pro změnu se mu na svět příliš nechce. Mimochodem Tereza už ví, že tentokrát do rodiny přibyde chlapeček. I o tuto zprávu se podělila se svými fanoušky prostřednictvím Instagramu, kdy k odhalení pohlaví miminka použila mezi nastávajícími rodiči stále oblíbenější metodu balónku s modrými či růžovými konfetami. Balónek ve specializovaném obchodě připraví podle zalepené obálky s pohlavím dítěte, kterou jim nic netušící rodiče předají na základě ultrazvuku. Otcem obou dvou dětí je Terezin dlouholetý partner basketbalista Luboš Gregor.

Zdroj: Instagram/tereza_fajksova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu