Miluše (73): Děti se mě zbavily a daly mě do domova důchodců. Pořád nemůžu uvěřit tomu, co mě tam potkalo

Před pěti lety mi zemřel manžel – a od té doby jsem začala mít velké zdravotní potíže. Byla jsem doma často sama a na velký byt jsem nestačila. Mé dvě děti tak dostaly nápad, jak získat byt a rozdělit si peníze z jeho prodeje a mě se zbavit tím, že se o mě bude starat někdo jiný.

Byla jsem za to na ně naštvaná, do domova důchodců jsem jít nechtěla, ale sama jsem se o sebe už postarat nedokázala, špatně chodím a občas omdlívám, protože mám problémy s tlakem. Nakonec se mi ale v domově zalíbilo a našla jsem zde i lásku.

To mi nemůžete udělat

Když jsem zůstala sama, bylo mi hrozně. Nebyla jsem na to zvyklá, trápil mě žal a do toho se přidaly zdravotní obtíže. Mé děti tedy rozhodly, že mi najdou místo v domově důchodců. Mně ale bylo jasné, že to dělají kvůli sobě. Chtěly můj byt prodat a peníze si rozdělit. Než muž zemřel, přepsali jsme ho totiž právě na děti. Nezbývalo mi nic jiného, než se do domova skutečně odstěhovat, i když jsem je dlouho prosila, že mi tohle nemohou udělat.

Děti se na mě vykašlaly, ale já jsem se nevzdala

Syn s dcerou mě do domova odvezli a už se neukázali. Občas mi napíšou nebo zavolají, ale ani nechodí na návštěvy. Úplně se na mě vykašlali hlavně, že se ale báby staré zbavili. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla. V domově se mi ale postupem času začalo líbit. Poznala jsem tam Josefa, milého sedmdesátníka, který dopadl podobně jako já. I jeho děti se jej takto zbavily. Padli jsme si do oka a začali se scházet u káviček každé odpoledne. Postupně jsem se s ním začala cítit zase jako za mlada. Dnes máme dokonce společný pokoj a žijeme jako pár.

Nepřehlédněte: Vilma (60): Učila jsem svou vnučku plavat, ta se málem utopila. Zatočila se mi jen na chvíli hlava.

Jsem na sebe hrdá, že jsem to nevzdala. V domově se účastníme nejrůznějších aktivit, učíme se s počítačem a hrajeme kvízy. Nikdy by mě nenapadlo, že tohle ještě někdy zažiji – a jsem za to moc ráda.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu