Milena (37): Dítě nás mělo spojit, nakonec nás ale navždy rozdělilo

S bývalým manželem jsem strávila šestnáct let života, nikdy by mě nenapadlo, že narození našeho prvního a jediného dítěte nás rozdělí. On nikdy děti nechtěl, bál se výchovy a péče, navíc mi tvrdil, že není dost trpělivý na rozmary malých dětí.

Milovala jsem ho, a tak jsem se snu o dítěti chtěla vzdát. Pak ale přišly naše první problémy a v partnerské poradně jsme dostali radu. Dítě nás mělo spojit. To se ale nestalo.

Mráčky v ráji

Vždycky jsem ctila svého muže a snažila se mu ve všem vyhovět. Když si tedy nepřál děti, brala jsem to tak, a místo toho jsem se soustředila na svůj pracovní a osobní život. Užívali jsme si, cestovali jsme, nic jsme nemuseli řešit a mně tak bylo vlastně dobře.

Občas jsem kamarádkám a kolegyním z práce záviděla děti, ale doma jsem na manžela nijak netlačila. Jenže pak přišly po třinácti letech první problémy a náš vztah se dostal na mrtvý bod. Na radu kamarádky jsem se rozhodla tyhle mráčky v našem ráji rozehnat v partnerské poradně.

Dítě vás zase spojí

Měli jsme dohromady tři sezení, vždycky jsme oba odcházeli psychicky rozebraní a vyčerpaní. Dostali jsme však radu, abychom se přeci jen pokusili stát rodiči. Společný potomek nás měl zase spojit – a mně to přišlo jako skvělý nápad. Manžel neprotestoval, ale ani nejásal. Přestala jsem brát antikoncepci a po půl roce jsem otěhotněla. Měla jsem obrovskou radost – a v tom se mi manžel začal ještě více vzdalovat.

Tak si běž

Tak jako jsem byla sama celé těhotenství, zůstala jsem sama i po porodu. Když jsem přijela z porodnice, našla jsem doma jen prázdné skříně a jasný vzkaz. Došlo mi, že skončilo mé manželství, ale získala jsem mnohem více. Po pár dnech mě manžel kontaktoval a chtěl se přijít podívat na mě a na našeho syna. Odmítla jsem, řekla jsem mu, ať si jde, kam ho srdce táhne, že my se bez něj obejdeme a daří se nám skvěle.

Nepřehlédněte: Ina (36): Preventivní prohlídka mi zachránila i zničila život, manžel svůj slib „ve zdraví i nemoci“ nedodržel.

Do partnerské poradny se ale už nikdy v budoucnu nevydám. Tahle rada na udržení manželství nevyšla.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu