Menstruační pomůcky: Znáte houbu, kalíšek nebo speciální kalhotky?

Naprostá většina žen pro dny své periody používá dva nejklasičtější pomocníky k zachycení tekutiny – menstruační vložky a tampóny. V poslední době však nastala doslova revoluce v péči o ženu, a tisíce žen si oblíbily nové postupy. Jak jste na tom vy? Znáte všechny možnosti?

Klasické pomůcky zatěžují planetu

Pomůcky, na které jsme jako Evropanky byly v posledních letech zvyklé, nejsou běžnou součástí života dam po celé planetě. Když se lidé začali zamýšlet nad tím, kolik odpadu vyprodukované vložky a tampóny vlastně generují, bylo jasné, že musí přijít změna a funkční alternativa. A taky že přišla.

Co říkáte na kalíšek?

Pomůcka, kterou zde před deseti lety znal jen málokdo, se nadobro stala běžnou potřebou tisíců žen a dívek. Někdo si jeho používání doslova pochvaluje, protože jej není třeba, na rozdíl od vložek, vyměňovat každé dvě hodiny. Pohodlně se usadí na svém místě a bezpečně zachytává tekutinu. Po použití jej stačí vyvařit a jede se na novo. Důležité je zvolit správnou velikost.

Přírodní houba jako řešení menstruace zcela bez chemie

Hyper ekologickou pomůckou je pak menstruační houba. Jedná se o zcela přírodní mořskou houbu, která se vyznačuje velkou savostí a přirozenými desinfekčními vlastnostmi. Naprostá přírodní alternativa v péči o ženu během menstruace.

Jako v bavlnce

O tom, že se opět dostaly do popředí látkové pleny pro miminka, jste už určitě slyšely. Švadleny, které šijí pestrobarevné pleny, co se vyznačují jednoduchostí použití a stačí je na miminko pouze opevnit stejně jako u jednorázových plen, se ale rozhodly, že své umění posunou ještě o kousek dál. Začaly se šít bavlněné a bambusové intimky, a později také menstruační vložky. Ty si upevníte na kalhotky – a po použití je prostě a jednoduše vyperete v pračce.

Menstruační kalhotky jsou velmi tenké a přitom spolehlivé

Umělých materiálů měla po krk i Češka Linda Šejdová, která ve spolupráci s technickou univerzitou vyvinula materiál, který se vyznačuje savostí a prodyšností. Tenké kalhotky, které vznikly, již spokojeně používají tisíce žen. Jedná se o nejnovější prvek, který na poli menstruace v posledních letech vznikl. Kalhotky pojmou zhruba tolik, co kapacita tří tamponů.

Čtěte také: Zpožděná menstruace nemusí hned znamenat těhotenství.

Jak je vidět, pomůcek pro naše dny je opravdu nepřeberné množství. Nyní už záleží jen na nás, co nám bude nejlépe vyhovovat.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT